Si ta bëni Wii U të dobishëm me Homebrew Channel

Nëse Nintendo Wii U juaj po mbledh pluhur, atëherë mund të përdorni shfrytëzimin Haxchi për të instaluar Channel Homebrew në Nintendo Wii U!

Wii U e dobishme me Homebrew

Ju duhet Homebrew nëse doni të bëni truket me tastierën e lojës dhe të instaloni softuer të padëshiruar (si një sistem i ri operativ) që mund të funksionojë në të.

Ju mund ta bëni Wii U tuaj të dobishëm me Homebrew duke e përdorur atë për të Hack tastierën tuaj Nintendo. Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë.

Ky softuer ka për qëllim të krijojë një pronësi platformë për harduerin që programohet nga përdoruesi, siç është Wii U. Meqenëse Wii U nuk është më major Nintendo tastiera e lojërave, lëshon gjithnjë e më shumë program.

Për ta mbajtur Wii U të dobishëm, duhet ta bëni me Homebrew.

Kjo qasje nuk është asgjë e re. Versioni i mëparshëm i Wii U, Nintendo Wii, mund të aplikohet në të njëjtën mënyrë.

Edhe pse ka dy mënyra për të hakuar Wii U, metoda e përkohshme, më e drejtpërdrejtë është edhe më e pabesueshme. Prandaj, artikulli do t'ju tregojë se si ta shfrytëzoni atë në një afat më të gjatë.

Kërkesa për këtë Hack

Kërkesa për këtë Hack

Për të instaluar Homebrew Channel në Wii U, sigurohuni që sistemi të ketë versionet 5.5.2, 5.5.3 dhe 5.5.4. Kontrolloni këtë te "Cilësimet e sistemit", që gjenden në menynë Wii U (në vend të Fillimit të Shpejtë).

Numri i versionit ndodhet në këndin e sipërm të djathtë të ekranit. Tjetra, sigurohuni që të keni sa vijon:

Lidhja e rrjetit me qasje në internet

Karta SD (ose MicroSD me përshtatës SD) është të paktën 16 GB ose më shumë, në formatin FAT32.

Ju gjithashtu duhet të shkarkoni skedarët e mëposhtëm në kompjuterin tuaj:

  • JSTypeHax-Payload.zip nga WiiDatabase.de
  • v1.4.zip nga GitHub
  • Haxchi ZIP nga GitHub
  • Ruani ato në një dosje në kompjuterin tuaj që të jenë gati për t'u përdorur menjëherë.

Si të shfrytëzoni Wii U me Haxchi

Si të shfrytëzoni Wii U me Haxchi

Për të instaluar firmware të personalizuar, do t'ju duhet të gjeni një shfrytëzim, pastaj ta ekzekutoni.

Haxchi exploit mund të përdoret në lojërat e mëposhtme DS Virtual Console:

Animal Crossing: Wild World Kirby: Mass Attack New Super Mario Bros. Super Mario 64 DS Big Brain Academy Kirby: Squeak Squad / Kirby: Mouse Attack Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of the Sky Wario: Master of Disguise Brain Age Legend of Zelda: Phantom Hokelass Pokemon Ranger WarioWare: Touched DK: Jungle Climber Legend of Zelda: Spirit Tracks Pokemon Ranger: Guardian Signs Yoshi's Island DS Dr. Kawashima's Brain Training Mario & Luigi: Partners in Time Pokemon Ranger: Shadows of Almia Yoshi's Touch & Goosby: Mario Kart DS Starfox Command

Nëse nuk zotëroni asnjë nga këto, do t'ju duhet t'i blini ato. Sidoqoftë, vini re se që nga shtatori 2020 nuk mund të blini përmes një llogarie të vjetër Nintendo me një kartë krediti.

Në vend të kësaj, do të duhet të siguroheni që llogaria e Rrjetit Nintendo është krijuar dhe lidhur me llogarinë e vjetër. Pasi të bëhet kjo, mund të rimbushni llogarinë tuaj nga karta juaj e kreditit ose PayPal.

Shkoni te kjo ndihmë Nintendo faqe për më shumë detaje.

Për të qenë i sinqertë, kjo nuk është shumë e këndshme, kështu që nëse nuk zotëroni ndonjë lojë të shfrytëzueshme, do të dëshironi ta shmangni këtë.

Pasi të keni bërë një depozitë, blini një nga aplikacionet. Nëse jeni të shqetësuar për kursimin e parave, aplikacioni më i lirë i disponueshëm është Big Brain Academy.

Në disa raste, lojërat e shfrytëzueshme që ju tashmë i zotëroni nuk do ta pranojnë këtë truk. Në atë rast, thjesht fshini lojën, pastaj shkarkoni dhe provoni përsëri.

Formati i kartës SD

Vendosja e formatit të duhur për kartën SD është një faktor shumë i rëndësishëm për të ndihmuar në funksionimin e këtij truku.

Nëse përdorni një Dritaret PC, mjeti origjinal i formatimit nuk do të funksionojë. Kjo ndodh sepse nuk mund të vendoset në formatin e saktë në FAT32 me një madhësi njësie alokimi prej 32K (përkatësisht 32768 bajt).

Për të zgjidhur këtë problem, do t'ju duhet një mjet i formatit të palëve të treta për kartat SD. Edhe pse ka shumë opsione në dispozicion, rezultati më i mirë i raportuar është përdorimi i Guiformat (shkarkoni lidhje).

Ky mjet është i disponueshëm në 2 versione për Windows: Një format standard 32-bit SD dhe një version 64-bit. Nëse përdorni Windows 64-bit, do t'ju duhet versioni i mëvonshëm, sepse Guiformat 32-bit nuk do të funksionojë.

Shkarkoni Guiformat 32 bit | Guiformat 64 bit

Pas shkarkimit, ju lutemi ekzekutoni Guiformat. Sigurohuni që disku i saktë është zgjedhur, pastaj vendosni madhësinë e njësisë së Alokimit në 32768. Vendosni etiketën e volumit (mos përdorni wiiu, pasi kjo do të shkaktojë konflikte dhe truku do të dështojë), pastaj klikoni Start.

Prisni për Kartë SD për t'u formatuar, pastaj mbyllni Guiformat.

Lexoj Edhe:

Kopjoni Wii U Hack File në kartën SD

Me kartën SD ende në kompjuterin tuaj, nxirrni skedarët e shkarkuar si më poshtë:

  • Ekstraktoni skedarin ZIP Homebrew Launcher në kartën SD. Duhet të përfundoni me wiiu / aplikacionet / homebrew_launcher struktura e skedarit.
  • Tjetra, nxirrni JSTypeHax-Payload.zip dhe dërgoni skedarin payload.elf në dosjen wiiu në kartë.
  • Së fundi, nxirrni përmbajtjen e skedarit ZIP Haxchi në kartën SD.

Tani që skedarët do të kopjohen në kartën SD, ju jeni gati për të kryer mashtrimin. Megjithatë, së pari, shkëputni mirë kartën SD dhe futeni kartën në Wii U. Futeni në tastierë.

Drejtoni Nisësin e Homebrew në Wii U

Drejtoni Nisësin e Homebrew në Wii U

Për të filluar shfrytëzimin, duhet të ekzekutoni Homebrew Launcher. Sigurohuni që Wii U është i lidhur me Internetin, më pas hapni shfletuesin dhe vizitoni u.wiidb.de.

Merrni një moment për të ruajtur URL-në në faqeshënuesin e shfletuesit Wii U..

Tjetra, prekni HAXX dhe prit. Nëse gjithçka që keni bërë deri më tani ka qenë e suksesshme, Wii U do të shfrytëzohet.

Homebrew Launcher do të ngarkohet. Klikoni mbi Lidhja e HB App Store për të eksploruar botën e aplikacioneve dhe lojërave të Nintendo Homebrew!

Këtu, një botë retro lojrash do të hapet për ju, por ka një kapje, loja është e disponueshme vetëm përmes shfletuesit Wii U. Për të kryer mashtrimin e përhershëm, mund të ekzekutoni Instaluesi Haxchi por ruajeni. Vini re se kjo nuk është pa rrezik.

Qasja në Channel Homebrew përmes një shfletuesi është një opsion më i sigurt. E tëra çfarë ju duhet të zgjidhni është që problemi i kartës SD nuk është formatuar në mënyrë korrekte. Në këtë rast, do të shihni gabimin e mëposhtëm:

Thjesht kthehuni dhe formatoni, pastaj kopjoni skedarët përsëri në kartën SD për ta rregulluar këtë.

Kryeni truket me Wii U përgjithmonë

Kryeni truket me Wii U përgjithmonë

Kur kryeni truket me Wii U, kjo është ndoshta mënyra më e thjeshtë. Truket më komplekse, më afatgjata janë në dispozicion në internet, por nuk kërkohen për firmuerin e fundit Wii U VersioneMe Në vend të kësaj, zgjidhni këto opsione nëse Wii U nuk është versioni 5.5.2 ose më i lartë.

Truku i shpjeguar këtu do t'ju japë qasje të menjëhershme në Homebrew Channel. Isshtë shumë e thjeshtë, e lehtë për tu bërë dhe relativisht e shpejtë.

Sidoqoftë, ky është një truk i përkohshëm në internet. Do të bëjë atë që dëshironi (në shumicën e rasteve), por për të qenë të përhershëm, do t'ju duhet më shumë kohë. Kjo video mbresëlënëse do t'ju tregojë mashtrimin e plotë, të përhershëm Wii U Homebrew.

Ju keni gjithçka që ju nevojitet për të kryer truket e përkohshme dhe të përhershme në Nintendo Wii U. timeshtë koha për të përdorur më mirë të vjetrën tuaj konsol.

Me mjete për të drejtuar lojëra retro Nintendo dhe madje edhe për të instaluar Linux, ka shumë për të zgjedhur. Sjellja e jetës së re në një tastierë të vjetër nuk ka qenë kurrë kaq emocionuese.

Posts ngjashme

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *