40 Pushimet më të lira në Plazh dhe 5 Vendpushimet Gjithëpërfshirëse për t’u Vizituar

 - Pushimet më të lira në plazh - 

Dëshironi të shkoni me pushime buxhetore në plazh? Plazhet e bukura publike, si dhe aktivitetet dhe strehimi miqësor ndaj buxhetit, janë në dispozicion në këto vende për një udhëtim solo ose familjar me kosto të ulët në plazh.

 

lirë Pushime në Plazh

Këto janë largimet më të përballueshme të plazhit për familjet.

35 Destinacioni më i lirë për plazh për pushime

Këtu janë disa destinacionet e preferuara të plazhitMe Këto janë të gjitha vende të motit të ngrohtë, dhe të gjitha ato mund të vizitohen me një buxhet!

LEXONI GJITHASHTU

1. Beaufort, Karolina e Jugut

Kjo është një nga vendpushimet më të përballueshme të plazhitMe Beaufort është një famulli e shekullit të 16-të e vendosur në Port Royal Island, e famshme për plantacionet e saj, veçanërisht në qytetin e vjetër.

40 Pushimet më të lira në Plazh dhe 5 Vendpushimet Gjithëpërfshirëse për t’u Vizituar

Aktivitetet e njohura këtu përfshijnë turne me autobusë në ishuj, karta peshkimi dhe turne me varka dhe kajak që tregojnë historinë e pasur të komunitetit, përfshirë trashëgiminë Gula dhe bukurinë natyrore të ultësirave bregdetare.

Për ata që janë të fokusuar në duke shijuar kohën në plazh, drejtohuni në Hunting Island State Park, i cili ka 5 milje plazhe me rërë, mijëra hektarë këneta, përrenj të baticës, pyje të oqeanit dhe laguna të ujërave të kripura.

2. York, Maine

York është një famulli klasike në MaineMe Shtë një fshat i çuditshëm me një vijë bregdetare të përsosur me kartolina, dyqane akulloresh të shpërndara nga brezi në brez dhe shumë rrugë piktoreske të vendit, që kalojnë pranë monumenteve lokale, peizazhe rurale, dhe herë pas here gji ose grykëderdhje.

Pushimet më të lira në plazh

Kajak, golf, çiklizëm dhe ecje në shumë shtigje të natyrës janë aktivitetet kryesore këtu. Ekzistojnë gjithashtu teatro të ndryshëm verorë në zonë, përfshirë Ogunquit Playhouse dhe Hackmatack Playhouse.

3. Wellfleet, Massachusetts

Wellfleet është një Cape Cod klasik i pacenuar, i quajtur një nga 25 qytetet më të mira të plazhit në New England nga Yankee Magazine. E vendosur në skajin e largët të kepit, e dominuar nga Bregu Kombëtar i Cape Cod, që përbën më shumë se gjysmën e sipërfaqes së tokës.

Pushimet më të lira në plazh

Përtej bregut të pacenuar, ka shumë pellgje të ushqyer me pranverë; zona simpatike në qendër të qytetit me galeritë e artit, dyqanet dhe restorantet; dhe porti piktoresk Wellfleet, ku ka lundrim të pandërprerë dhe parada të jahteve.

Wellfleet është gjithashtu shtëpia e Strehimit prej 1,000 hektarë Wellfleet Bay Wildlife Bay në Massachusetts Audubon Society.

4. Essex, Massachusetts

Aktivitetet kryesore të verës këtu përfshijnë eksplorimin e plazhit të pacenuar Crane të Ipswich dhe përfundimin e ditës me një festë me molusqe të skuqura në Restorant Woodman's.

Pushimet më të lira në plazh

Si një vend tipik për jetën në plazh në një qytet të vogël të New England, Essex nuk ka qenë i zhvilluar ose i mbipopulluar.

Ende dominohet nga rrugët gjarpëruese të vendit dhe kënetat e gjera piktoreske dhe grykëderdhjet, të cilat mund të lundrohen nga anije të vogla me rrema ose kajakë.

Gjithashtu, ai njihet si kryeqyteti antik i Shteteve të Bashkuara, dhe ka më shumë se dy duzina dyqane brenda një milje. Muzeu i Ndërtimit të Anijeve Essex ka një koleksion të madh të fotografive magjepsëse dhe punimeve artizanale.

5. Ishulli Tybee, Gjeorgji

Ky është një nga pushimet më të lira në plazh që duhet të vizitoni. Ishulli Tybee është një ishull pengesë i çuditshëm, e përkryer për të qëndruar në verë.

Pushimet më të lira në plazh

Më pak se 20 milje nga Savannah historike, Tybee është e famshme për plazhet e saj të gjera me rërë, ushqim i shijshëm vendas, dhe këneta të kripura plot zogj dhe kafshë të egra unike për bregdetin e Xhorxhias.

Nëse nuk doni të hani, ka shumë mundësi peshkimi dhe më shumë se dy duzina restorante.

6. Hilton Head Island, Karolina e Jugut

Hilton Head është një komunitet plazhi i njohur për listën e tij verbuese të botimeve, përfshirë Travel and Leisure, USA Today dhe Forbes. Gjithashtu, Hilton Head lehtë mund të argëtojë vizitorët për një periudhë të gjatë kohore gjatë verës.

Pushimet më të lira në plazh

Ishulli Hilton Head, me 12 milje plazhe, fusha golfi, ecje, peshkim, kajak dhe qindra restorante, mund të tingëllojë pak dërrmuese në fillim.

Por të gjithë punuan së bashku për ta bërë atë të ndihet si një vendpushim ishull, duke shmangur qëllimisht dritat e ndritshme të rrugës dhe ngjyrat e zbukuruara.

7. Gearhart, Oregon

Sipas të dhënave të Travel & Leisure, ky qytet i vogël pa semafor dhe rrugë të gjera është i përsosur për çiklizëm është një tjetër qytet i madh plazhi në Shtetet e Bashkuara.

Pushimet më të lira në plazh

Përveç ritmit të lirë, plazhet e pacenuar, dyqanet antike, galeritë e artit dhe mundësitë e shumta për shëtitje e bëjnë komunitetin aq tërheqës.

8. Ishulli Padre Jugor, Teksas

Ky është një nga pushimet më të lira në plazh që duhet të vizitoni.

Megjithëse Padre Jugore mund të jetë një vend famëkeq për mbledhjen e pushimeve të pranverës, turmat e verës janë zhdukur prej kohësh dhe komuniteti po bëhet një destinacion simpatik, miqësor me familjen.

Pushimet më të lira në plazh

Ka 55 kilometra plazhe me rërë të bardhë, ujëra të gjelbërta smerald, peshkim, sporte ujore, kurse për kështjellën e rërës dhe park ujor Schlitterbahn.

9. Plazhi Carolina, Karolina e Veriut

Plazhi Carolina, i vendosur midis Myrtle Beach dhe Nags Head, ofron një pushim veror më të qetë, me ritme më të ngadalta dhe më ekonomike, sipas Clem Bason, CEO i faqes së zbritjes së hoteleve GoSeek.

Një nga plazhet më të thjeshtë në bregdetin e Atlantikut, sipas vendasve.

Plazhi Carolina është shtëpia e një shëtitjeje vintage të mbushur me shëtitje dhe restorante, muzikë live në baza ditore, sërf, shëtitje dhe zogj-shikuar në Carolina Beach State Park - dhe kjo vetëm gërvisht sipërfaqen e këtij qyteti tradicional plazhi amerikan.

10. Sunset Beach, Hawaii

Duke folur për komunitetet pranë plazhit me vlerë për pushimet verore, Hawaii është sinonim i jetës në plazh.

Pushimet më të lira në plazh

Një nga vendet më të këndshme për të kaluar disa javë në bregdetin verior të Oahu. Sunset Beach është një komunitet i gjallë surfimi në dimër, por pothuajse i zbrazët në verë kur valët pothuajse zhduken.

Këtu mund të bëni snorkeling, shëtitje dhe ziplining të paharrueshëm. Sunset Beach State Park është vendi më i mirë për të vizituar plazhin, për të mos përmendur perëndimin e diellit.

11. Plazhi Avila, Kaliforni

E vendosur në një komunitet të papërfshirë në Qarkun San Luis Obispo, rreth dy orë në veri të Los Anxhelosit, Avila Beach është një vend i mirë për të shpëtuar nga jeta në qytetin e madh.

Gjithashtu, i vendosur në autostradën skenike 1, ky qytet bregdetar është i famshëm për verërat lokale, restorantet bregdetare dhe llixhat me burime natyrore të nxehta minerale.

4,444 vizitorë mund të vizitojnë Akuariumin e Bregut Qendror, të shëtisin me biçikletë dhe shtigje hiking në Bob Jones, ose të eksplorojnë zonën në tramvajin Avila Beach falas, i cili i çon udhëtarët në plazhin po aq simpatik Pismo.

12. Rockport, Teksas

Komuniteti i fundit bregdetar që duhet mbajtur mend është një pushim me diell në plazh. Gjithashtu, pikat kryesore të Rockport përfshijnë Rockport Beach, i cili ka një skelë peshkimi dhe zogj të bollshëm, dhe galeri të ndryshme arti në komunitet.

Pushimet më të lira në plazh

Rockport Art Center ofron kurse, ekspozita dhe kopshte skulpture. Një sit tjetër i dukshëm është Muzeu Detar i Teksasit, i cili ka ekspozita që mbulojnë gjithçka, nga piratët deri tek peshkimi deri tek shpimi i naftës.

13. Plazhi Topsail, Karolina e Veriut

Plazhi Topsail ndodhet në majën jugore të ishullit Topsail, pranë bregut juglindor të Karolinës së Veriut. Gjithashtu, është një qytet i vogël ku mund të shijoni tuajin darkë me anije pirate me ushqim deti nëse dëshironi.

Pushimet më të lira në plazh

Topsail është një nga tre famullitë në ishullin 26 milje, me hijeshinë e një qyteti të vogël. Ekziston një shesh patinazhi mbi akull mbi zyrën postare. E

Muzeu i raketave dhe më shumë (një ndërtesë historike lokale e ndërtuar në 1946) tregon historinë e ishullit Topsail. Për ata që duan diellin dhe natyrën, ju mund të bëni sërf, të peshkoni dhe të eksploroni rrugët ujore të brendshme.

14. Fort Bragg, Kaliforni

Ky është një nga pushimet më të lira në plazh që duhet të vizitoni.

Nëse jeni hipur në trenin historik të skunk, duke shëtitur kilometra në vijën bregdetare të bukur, duke eksploruar portin, ose duke hipur në një biçikletë hekurudhore me dy persona nëpër pyllin e redwood, ka shumë gjëra interesante dhe të përballueshme për të bërë në komunitetin simpatik të plazhit të Fort Bragg.

Pushimet më të lira në plazh

Fort Bragg është një qytet i vogël me 6,000 banorë në bregun e Mendocino, Kaliforni. Smallshtë e vogël dhe e lehtë për tu eksploruar.

Gjithashtu, është një vend i shkëlqyeshëm për të shkëputur energjinë elektrike dhe shijoni bukurinë e egër natyrore të zonësMe Ndoshta tërheqja më e famshme është Plazhi i Xhamit, i famshëm për pllakat e tij prej qelqi shumëngjyrësh.

15. Plazhi Pompano, Florida

Vendasit duan të thonë se vera është sekreti i tyre më i ruajtur. Moti në këtë komunitet bregdetar është përgjithësisht më i ftohtë, i ajrosur dhe më i thatë se verat e lagështa në verilindje, dhe çmimet e shtëpive ranë në maj.

Pushimet më të lira në plazh

4,444 turistë mund të kalojnë një ditë në Pompano Beach, i njohur si "Zemra e Bregut të Artë", peshkimi, lundrimi me varkë, zhytja dhe snorkeling në shkëmbinjtë nënujorë të gjallë të koraleve në det të hapur.

Gjithashtu ka një skelë peshkimi urban prej 1,000 këmbësh dhe 50 parqe të shpërndara në të gjithë famullinë.

LEXONI GJITHASHTU

16. Gold Beach, Oregon

Plazhi i Artë, në jug të Oregonit, është emëruar për qindra minatorë që mblodhën ar nga brigjet ngjitur. Shtë specializuar në kombinimin e qetësisë dhe aventurës.

Pushimet më të lira në plazh

Gjithashtu, turistët e Plazhit të Artë mund të eksplorojnë xhunglën ose të kalojnë pasdite duke shikuar gjethet e balenave gri, përveç gjarpërimit përgjatë plazheve të qeta, grumbullimit të baticës, peshkimit dhe marrjes së një udhëtimi me varkë në lumin Rogue.

Natën e hotelit Pacific Reef argëtuese përmban një teatër në natyrë në breg të detit.

17. Gjiri Pensacola, Florida

Cila është tema e ëndërrimit tuaj? Ditët e kaluara duke pushuar në plazhin me sheqer të bardhë apo ditët e kaluara duke eksploruar korridoret e një kështjelle të ndërtuar para Luftës Civile? Apo ndoshta po lidhet përsëri me anën tuaj natyrore?

Pushimet më të lira në plazh

Të gjitha këto dhe më shumë mund të gjenden në Zona e Gjirit PensacolaMe Muzeu Kombëtar i Aviacionit Detar pa pagesë, i vendosur në bordin e NAS Pensacola, është një nga aktivitetet më miqësore ndaj buxhetit.

Gjithashtu, Bregu Kombëtar i Ishujve të Gjirit, i cili shtrihet si në Pensacola ashtu edhe në Perdido Key dhe ka plazhe me rërë të bardhë, kalatë e luftës dhe atraksione të tjera, është një tjetër destinacion popullor. Kostoja e një leje kalimi është 20 dollarë për automjet.

18. Ishulli Chincoteague, Virxhinia

Ky është një nga pushimet më të lira në plazh që duhet të vizitoni. Ishulli Chincoteague është i njohur për tufat e tij të ponive të egra dhe Chincoteague Refugjat Kombëtar i Kafshëve të egra, dhe është quajtur një nga qytetet më të mira të vogla të plazhit në Shtetet e Bashkuara nga Travel & Leisure.

Pushimet më të lira në plazh

Nuk ka rrokaqiej ose shëtitje në bord në ishullin 7 kilometra. Në vend të kësaj, vizitorët do të gjejnë plazhe të pafund, perëndime të mrekullueshme të diellit dhe peizazhe natyrore të paprishura.

Çiklizëm, ecje, shikim zogjsh dhe lundrimi me varkë janë aktivitete të njohuras, ashtu si gaforret dhe molusqet. Ekziston edhe një treg fermerësh për eksplorim dhe rrëshqitje, i përshtatshëm për njerëzit më aventurierë.

19. Lubec, Maine

Ky është një nga pushimet më të lira në plazh që duhet të vizitoni. Lubec është vlerësuar si qyteti më i mirë bregdetar në Shtetet e Bashkuara nga Travel & Leisure, dhe është unik për qytetin më lindor në Shtetet e Bashkuara.

Dy farë, vende piktoreske të peshkimit, gati 160 kilometra vijë bregdetare dhe bukuri e pabesueshme natyrore janë të gjitha tërheqjet e famshme.

Për biseda më të strukturuara, shikoni përzgjedhjen e seminareve verore të artit veror, duke përfshirë mësimet e pianos, mësimet e fotografisë, shkrimin krijues, vallëzimin dhe më shumë.

20. Rehoboth, Delaware

Rehoboth ka mjaft aktivitete rekreative për të kaluar disa muaj të verësMe Gjithashtu, shëtitja në bord ofron argëtim të pafund për fëmijët. 4,444 të rritur tërhiqen nga restorante të gjalla, galeri arti dhe dyqane.

Pushimet më të lira në plazh

Rehoboth Beach Band ofron koncerte falas, dhe Muzeu i Plazhit Rehoboth tregon historinë e qytetit përmes kartolinave të cilësisë së mirë dhe librave vjetorë.

21. Long Beach, Uashington

Plazhi i gjatë është i popullarizuar gjatë gjithë vitit, veçanërisht në verë kur përfundon sezoni i shirave të famshëm të zonës. Ka 45 kilometra plazhe me rërë për banja dielli, not apo sërf.

Pushimet më të lira në plazh

Opsione të tjera të dukshme për argëtimin veror përfshijnë Turneun Ekologjik të Lumit Columbia, Shëtitoren Long Beach të gjatë afro 800 metra dhe Sanktuarin e Kafshëve të Egra Willapa, i cili ka pyje të lashtë kedri të kuq rreth 1,000 vjeç.

22. Huntington Beach, California

Plazhi Huntington është shumë më i lirë se fqinjët e tij të famshëm veriorë (si Santa Monica, Venecia dhe Laguna), thotë Basson i GoSeek.

Pushime të lira në plazh

Gjithashtu, qendra e qytetit që ecën ka dyqane me stil dhe restorante të shkëlqyera. Por sigurisht, Huntington Beach është më i miri për jetën në plazh, pavarësisht nëse është sërfimi, luajtja e volejbollit, shëtitja në skelë, apo përfundimi i ditës me një zjarr kampi.

Për më tepër, komuniteti ka 10 milje plazhe dhe vende surfimi të klasit botëror (me nofkën Surf City USA). Pesë plazhet janë të lidhura nga një shteg i shtruar i projektuar për ecje, vrapim dhe çiklizëm.

23. Bregu i Gjirit, Alabama

Ky është një nga pushimet më të lira në plazh që duhet të vizitoni.

Publikimet e udhëtimit e quajtën Bregun e Gjirit një nga komunitetet më simpatike të plazhit në Shtetet e Bashkuara, një nga destinacionet më të nënvlerësuara të pushimeve të vendit dhe një nga plazhet më të mirë në jug, etj.

lirë Pushime në Plazh

Përveç plazhit 52 milje, një nga atraksionet më të njohura është Parku i Shtetit i Gjirit, i cili ka shtigje për shëtitje, qira me kajak, zipline në dunat e rërës dhe fusha golfi.

Përtej rrugës është skelë e dytë më e madhe në Gjirin e Meksikës. Streha Kombëtare e Kafshëve të egra Bon Secour është shtëpia e breshkave të detit dhe zogjve shtegtarë.

LEXONI GJITHASHTU

24. Ishulli Kiawah, Karolina e Jugut

Ishulli Kiawah, i vendosur në bregdetin A Barrier Island pranë Charleston, ka më shumë se 100 hektarë park, dhe 48 kilometra shtigje për ecje dhe biçikletë.

lirë Pushime në Plazh

Vizitorët mund të eksplorojnë pyllin detar; zbuloni kafshë të egra që banojnë në kënetat e ishullit, duke përfshirë breshka, drerë me bisht të bardhë dhe shpendë deti. Ose bëni një aventurë në një kajak ose tabela të ngritura.

Nëse doni të ndryshoni peizazhin, mund të shkoni në Charleston, të endeni rrugëve me kalldrëm dhe të shihni ndërtesat historike mbresëlënëse.

25. Ishulli Sanibel, Florida

Ishulli Sanibel është i njohur për guaskat më të mira të detit dhe është i famshëm për plazhet e tij të lë pa frymë, të cilat u renditën nga revista National Geographic. News and World Report dhe shumë botime të tjera kanë fituar çmime.

lirë Pushime në Plazh

Ishulli njihet gjithashtu si një destinacion turistik miqësor ndaj familjes. Atraksionet e njohura përfshijnë Muzeun Bailey Matthews Shell me shumë ekspozita interaktive dhe Sanibels JN

"Ding" Darling National Wildlife Refuge, i cili mbulon më shumë se 5,000 hektarë dhe është shtëpia e zogjve të rrallë, rakunëve, vidrave dhe krokodilëve.

26. Surfside, Florida

Ky është një nga pushimet më të lira në plazh që duhet të vizitoni. Surfside ndodhet në veri të Miami Beach dhe ofron një atmosferë më të qetë, miqësore për familjen dhe të qetë të qytetit bregdetar pa turmat dhe çmimet e South Beach.

lirë Pushime në Plazh

Vizitorët do të gjejnë 1 milje plazhe të virgjëra për t’u eksploruar, si dhe shumë pazar dhe restorante multikulturore. Surfside është gjithashtu komuniteti i vetëm bregdetar në Miami-Dade që mban ekspozita në shkallë të gjerë në të gjithë qytetin, duke i bërë haraç jetës detare.

Tales of the Surfside Turtles është një ekspozitë e rrëshirës 1.5 metra të lartë dhe skulpturave të breshkave me tekstil me fije qelqi. Skulpturat shumëngjyrëshe janë krijuar për të rritur ndërgjegjësimin për breshkat e kokës së prerë për vizitorët sezonalë në zonë.

27. Ishulli Pawleys, Karolina e Jugut

Ishulli Polis është një vendpushim relaksues bregdetar i Karolinës i njohur për breza. Eshte një nga vendpushimet më të vjetra verore në Bregun Lindor (historia e tij mund të gjurmohet në shekullin e 18 -të).

lirë Pushime në Plazh

Gjithashtu, ishulli ka punuar shumë për të ruajtur atmosferën e tij të qetë të komunitetit të plazhit. Këtu nuk ka drita neoni që vezullojnë dhe nuk do të gjeni radhë të gjata ose turma.

Bukuria e qetë e plazheve dhe kënetave janë tërheqjet kryesore të Pawleys. Me atmosferën natyrore dhe të qetë të ishullit si sfond, Pawleys Island thuhet se është vendi ideal për të kaluar kohë të paharrueshme familjare.

28. Myrtle Beach, Karolina e Jugut

Një destinacion i popullarizuar i plazhit, duke ofruar gjithçka, nga shëtitjet në arkadë deri te fushat e golfit të famshëm. Lajmi i mirë është se shumë nga atraksionet e paharrueshme të Myrtle Beach janë të përballueshme.

lirë Pushime në Plazh

Përveç shëtitores dhe plazhit 60 kilometra të gjatë, Garden City Beach Pier ka një grup live çdo natë gjatë gjithë verës.

Muzeu i Artit Franklin G. Burroughs-Simeon B. Chapin shfaq artin bashkëkohor, i cili është gjithashtu falas. Mos humbisni bombardimet dhe shtigjet e natyrës të eksploruara në Myrtle Beach State Park, me një tarifë hyrëse prej 5 dollarë ose më pak për person.

Parku ofron programe falas për fëmijë gjatë gjithë vitit.

29. Fair Haven, Nju Jork

Ky është një nga pushimet më të lira në plazh që duhet të vizitoni. Qyteti i vogël i Fair Haven ndodhet në Liqenin Ontario (rreth 745 banorë në numërimin përfundimtar) dhe ofron një përvojë plazhi me ujë të ëmbël.

lirë Pushime në Plazh

Gjithashtu, ky komunitet i vogël është një vend i popullarizuar për kampe, shëtitje me varkë, peshkim dhe blerje të çuditshme.

Alsoshtë gjithashtu shtëpia e Parkut Shtetëror Fair Haven Beach prej 1,141 hektarësh, i cili kushton vetëm 8 dollarë për automjet dhe aktivitetet përfshijnë peshkim, kajak dhe shëtitje. Parku gjithashtu ka një plazh 450 m të gjatë, duke përfshirë një zonë noti të ruajtur 200 metra.

30. Wrightsville Beach, Karolina e Veriut

Plazhi Wrightsville u emërua një nga plazhet më të mirë në Karolinën e Veriut nga USA Today.

lirë Pushime në Plazh

Atraksionet e tjera përfshijnë klasat e gjalla dhe kafshët e egra bregdetare në Qendrën e Edukimit Bregdetar Fred dhe Alice Steinbeck, dhe ekspozita historike në Muzeun Historik të Plazhit Wrightsville.

31. Shën Marisë, Gjeorgji

Shën Maria është një qytet bregdetar në Gjeorgji, shpesh i referuar si porta hyrëse në bregun bregdetar Kombëtar të ishullit Cumberland, i cili është pengesa më e madhe dhe më jugore në ishullin Gjeorgji.

lirë Pushime në Plazh

Gjithashtu, ishulli është i famshëm për pyjet e tij të pacenuar detare, plazhet e pazhvilluara dhe kënetat e mëdha. Ishulli Cumberland gjithashtu ka më shumë se 9,800 hektarë shkretëtirë të caktuar nga Kongresi.

Ka 4,444 mundësi eko-turizmi, përfshirë shtigjet koloniale bregdetare të vëzhgimit të shpendëve. Shumë vende gjatë rrugës ofrojnë vëzhgim të shpendëve dhe vende historike nga shekujt 18 dhe 19.

32. San Juan, Porto Riko

Si biri rilindës i Karaibeve, industria e turizmit në Porto Riko po kthehet në mënyrë të qëndrueshme në gjendjen e saj normale para uraganit. San Juan ofron një nga pushimet më të përballueshme të plazhit në Karaibe.

lirë Pushime në Plazh

Gjithashtu, si një bonus i shtuar, kilometra të tëra plazhesh janë relaksuese, jo të mbipopulluara. Kur nuk jeni nën diell, mund të eksploroni shumë pamje, përfshirë kështjellën spanjolle dhe rrugët me kalldrëm të Vjetër San Juan, një sit i Trashëgimisë Botërore të UNESCO -s.

33. Plazhi Clearwater, Florida

Ky është një nga pushimet më të lira në plazh që duhet të vizitoni. Plazhi Clearwater është i famshëm për plazhin e tij të gjerë me rërë të bardhë me të njëjtin emër, që shtrihet për disa kilometra, dhe është votuar vazhdimisht si plazhi më i mirë në vend.

lirë Pushime në Plazh

Plazhi është qendra e aktivitetit për shkak të shëtitores së tij në plazh dhe ngutjes dhe ngutjes së Pier 60. Përtej plazhit, karroca Clearwater Jolley (kalim i pakufizuar për vetëm 5 dollarë) është një mënyrë argëtuese për të eksploruar komunitetin.

Karrocat e lisit të cilësisë së mirë i çojnë njerëzit në qendër të qytetit Clearwater, Shakey Island dhe qytetet bregdetare përreth si North Pinellas, Dunedin, Palm Harbor dhe Tarpon Springs.

34. Kepi May, New Jersey

Një komunitet që pretendon të jetë "vendpushimi më i vjetër në Amerikë" fitoi një Çmim të Artë në Instagram për shtëpitë e tij shumëngjyrëshe viktoriane dhe rrethet historike të listuara në Regjistrin Kombëtar të Vendeve Historike.

lirë Pushime në Plazh

Zona ka një nga ndërtesat më të mëdha me gjysmë druri të shekullit XIX në vend. Kjo lagje në majë të New Jersey -it jugor nuk duhet humbur.

Alsoshtë gjithashtu shtëpia e plazheve të pacenuar, nga Plazhi Higbee në Plazhi i Varfërisë. Cape May Lighthouse ofron pamje mahnitëse të Gjirit të Delaware dhe Oqeanit Atlantik.

35. Delray Beach, Florida

Plazhi Delray ndodhet midis Boca Raton aktiv dhe komuniteteve të pasura të West Palm Beach. Dikur u votua si qyteti më interesant në Shtetet e Bashkuara.

lirë Pushime në Plazh

Qyteti është i famshëm për festivale miqësore me familjen dhe një skenë të gjallë arti. Ka më shumë se 20 galeri dhe vepra publike të artit në qendër të qytetit.

Parqet e Delray dhe Wakodahatchee Wetland gjithashtu kanë 2 milje plazhe të virgjëra, ku ka një shëtitore të ngritur prej treçerek kilometrash, ku mund të shihni zogj, breshka dhe pamje të krokodilëve.

LEXONI GJITHASHTU

Top 5 vendpushimet gjithëpërfshirëse në Shtetet e Bashkuara

Më poshtë është një listë e dhjetë vendpushimeve në Shtetet e Bashkuara që janë ose gjithëpërfshirëse ose ofroni pako speciale dhe promovime që përmbajnë shumë nga lehtësitë e gjetura në vendpushimet gjithëpërfshirëse.

1. Bungalows Key Largo në Key Largo, Florida

Arratisja përfundimtare romantike është në këtë vendpushim gjithëpërfshirës vetëm në Florida. Çdo shtëpi njëkatëshe e bollshme ka një ballkon privat me vaskë, TV të zgjuar me ekran të sheshtë dhe shtretër të rehatshëm me dyshekë të trashë jastëk.

Pushimet më të lira në plazh

Merrni një klasë yoga në plazh, notoni në gji me një varkë private tiki, ose darkoni në një nga gjashtë restorantet në hotel. Siguroni mysafirëve 4,444 biçikleta, klasa të përditshme yoga në grup, pishina të ndryshme noti dhe vorbulla, dhe një banjë në vend (pagesë shtesë për kostot e trajtimit).

2. Vista Verde Guest Ranch në Clark, Colorado

Ranch Vista Verde Guest mund të jetojë një mënyrë jetese rurale ndërsa shijon luksin mahnitës dhe dekadent. Ky fermë historike nuk ka telefon, TV ose internet në dhoma, kështu që mysafirët mund të shkëputen.

Pushimet më të lira në plazh

Pishina, zona panoramike e pushimit publik, zona e fitnesit, arena e brendshme e hipjes dhe zona e fëmijëve me kurs litar në lartësi të madhe.

3. Resorti Woodloch Pines në Hawley, Pensilvani

Ky vendpushim i drejtuar nga familja mirëpret mysafirët në një mënyrë të ngrohtë dhe miqësore dhe ka shumë mundësi për të shijuar së bashku argëtimin e modës së vjetër.

Gjithashtu, ky vendpushim është i famshëm për gamën e tij të gjerë të aktiviteteve për t'u kujdesur për të gjitha llojet e interesave.

lirë Pushime në Plazh

Woodloch Pine Resort gjithashtu ofron kurse golfi kampionati dhe një banjë të klasit botëror.

Pishina të brendshme dhe të jashtme, mure ngjitjeje, kajak, shëtitje me borë, argëtim gjatë natës dhe objekte të tjera.

4. Lozha në Ishullin e vogël të Shën Simons, Gjeorgji

Hotelet gjithëpërfshirëse në Little St. Simons Island janë ideale për mysafirët që kërkojnë qetësi, izolim dhe bukuri natyrore.

lirë Pushime në Plazh

Ka më shumë se 11,000 hektarë tokë dhe më shumë se 11 kilometra plazhe private, por lejon vetëm 32 persona të qëndrojnë në të njëjtën kohë.

Për ata që duan të kënaqen trajtim i personalizuar në një atmosferë të këndshme, ky është destinacioni ideal.

Ajo ofron ushqime të përgatitura nga kuzhinierë në vend, anije për dhe nga ishulli, dhe turne të përditshme të historisë natyrore.

5. Club Med Sandpiper Bay në Port St. Lucie, Florida

Si një nga vendpushimet më të mira gjithëpërfshirëse për familjet aktive në Shtetet e Bashkuara, ky vendpushim i ka të gjitha.

lirë Pushime në Plazh

Club Med Sandpiper Bay, si shumë vendpushime të tjera gjithëpërfshirëse në Karaibe, u lejon vizitorëve të pushojnë pranë pishinës, të marrin pjesë në sporte ujore dhe të hanë e të pinë sa më shumë që të jetë e mundur.

Objektet sportive duke përfshirë trajnerë me përvojë, klube për fëmijë dhe pishina në natyrë.

Shpresojmë që ju pëlqeu ky artikull dhe i konsideruat ato si pushimet më të lira në plazh dhe shpresojmë se ishte mjaft i dobishëm për ju.

Nëse keni ndonjë pyetje ose sugjerim, bëni mirë të lini një koment dhe gjithashtu, ndani këtë artikull me miqtë tuaj. 

Shto një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *