20 Vendet më të mira të Pushimeve për Çiftet, Arritjet e Fundjavës në Florida

 - Vendet më të mira të pushimeve për çiftet -

Shijoni pak kohë larg me tjetrin tuaj të rëndësishëm në këto vende të bukura të Floridës. Florida ofron një përzierje të madhe të plazheve me rërë të bardhë, mot të këndshëm dhe hotele luksoze për një udhëtim romantik me dikë që e doni.

Planifikoni një largim luksoz për dy në një nga këto vendpushimet luksoze të Floridës dhe bëni kujtime që do të zgjasin një jetë. Lexoni këtë artikull për më shumë mbi Pikat më të mira të pushimeve për çiftet. 

vendet më të mira të pushimeve për çiftet

Si një nga vendet kryesore për t'u larguar në SHBA, Florida nuk ofron asnjë kufi alternativash në lidhje me organizimin e udhëtimeve të rëndësishme të fundjavës.

Pavarësisht nëse ata po kërkojnë ekstravagancë ekskursione gjithëpërfshirëse të javës ose një tërheqje të një çifti të përzemërt (ose largime më të gjata nga Florida, përveç kësaj), gati 125 milionë individë vizitojnë ekspresin çdo vit.

Shorti i madh? Në të vërtetë, së pari, Florida ofron shumë dritë të ditës dhe temperatura të ngrohta në mënyrë të vazhdueshme. Pastaj, në atë pikë, ka shumë bregdet të shtetit.

Ekskursionet e plazhit në Florida mund të kënaqen në thelb kudo, nga Beg në Veri dhe përgjatë shtrirjeve të përgjithshme të bregdetit Inlet dhe Atlantik - madje edhe në qiellin e vogël tropikal të Key West.

20 vendet më të mira të pushimeve për çiftet në Florida

Këtu janë disa nga vendet më të mira të pushimeve për çiftet në Florida, ku çiftet mund të pushojnë, të shijojnë një fundjavë relaksuese dhe të lidhen përsëri me njëri -tjetrin në një mjedis romantik të rrethuar nga plazhe të bukura dhe perëndime diellore me gaz.

1. Vendet më të mira të pushimeve për çifte: Shën Augustini

pushimet me te mira

Drejtohuni për në Shën Augustin nëse ju dhe partneri juaj i përsosur ju pëlqen historia. I mbiquajtur Qyteti i Vjetër për shkak të themelimit të tij në 1565, vendbanimi më i sprovuar i përfshirë vazhdimisht në SHBA është i ngarkuar me atraksione pelegrinësh spanjollë që ia vlen të shikohen.

Filloni vizitën tuaj duke hetuar monumentin popullor të Shën Augustinit Castillo de San Marcos, një fortifikim i shekullit të shtatëmbëdhjetë që funksionoi për të mbrojtur Floridën Spanjolle nga privatët dhe ushtarët anglezë.

Pastaj, në atë pikë, investoni pak energji në Burgun e Vjetër të quajtur në mënyrë të përshtatshme para se të vizitoni Parkun Arkeologjik të Ponce de Leon's Wellspring of Youth, ku ju dhe partneri juaj i jetës mund të pini nga pionierët legjendar të hershëm të pranverës të pranuar se kishin armiqësi ndaj pronave të pjekura.

Për të marrë një përshkrim të lokaliteteve të rëndësishme autentike si këto, ndiqni një vizitë të drejtuar për shëtitje.

2. Parqet Tematike Orlando

Sa i përket udhëtimit me fëmijë, ka pak pasiguri Orlando është një nga vendet më të mira familjare për t'u larguar në Florida. Pavarësisht nëse po kërkoni dy ose tre fundjavë, Orlando është gjithashtu një vendim i jashtëzakonshëm.

Investoni energjinë tuaj në mes të qytetit Orlando, merrni pjesë në një pamje mbi hapësirën në Rrota në Parkun Simbol, ose mbani mend fëmijërinë tuaj në një nga më të njohurit parqe dëfrimi.

It'sshtë këtu që Walt Disney i pakrahasueshëm trilloi atë që është shndërruar në parkun argëtues më të vizituar dhe më të njohur të planetit: Walt Disney World.

Me të vërtetë katër parqe u zhvendosën në një qëllim të pabesueshëm në Florida, Walt Disney World ofron gjithçka që kërkohet për një udhëtim të jashtëzakonshëm në Florida.

Kjo shkon nga vozitësit dhe vozitjet emocionuese, parqet ujore me argëtim të lagësht, takimet e shquara të relaksuara dhe ushqimet e nivelit të lartë.

Gjithashtu, ka shumë blerje, ushtrime sportive (golfi është i madh këtu), dëfrim dhe festime, dhe një pjesë e vendpushimeve kryesore të Floridas në të cilat mund të rrëzohen pas gjithë asaj energjie.

3. Hawks Cay Resort - Duck Key

vende pushimi për çifte

Çiftet që kërkojnë aventura do të dashurohen Resorti Hawks Cay, një oaz prej 60 hektarësh që konsiderohet si një nga vendpushimet më të mëdha në Florida.

Me një marinë me shërbim të plotë dhe një mori aktivitetesh në dispozicion, nuk do të mërziteni gjatë vizitës tuaj.

Aktivitete si snorkeling, zhytje, not me delfinë dhe lundrim me kajak në ishujt tropikalë përreth janë në dispozicion.

Pas një dite eksitimi, relaksohuni në pishinën vetëm për të rriturit me një mojito freskuese ose caktoni një trajtim qetësues të trupit në Calm Waters Spa.

 4. Vendet më të mira të pushimeve për çiftet: Key West

Një vizitë në Key West është pikërisht ajo që miraton specialisti i adhurimit. Klima e ngrohtë, flladi simpatik, bregdeti hipnotizues dhe muzgu i mrekullueshëm bëjnë një mjedis ideal për të marrë pjesë në një ekskursion të përzemërt në Florida për çiftet një rrugë të gjatë nga jeta e zhurmshme.

Në vendin më jugor të shtetit Daylight, Key West është një nga ekskursionet më të përzemërta të javës në Florida Keys që ofron një jetë nate energjike, ishuj dhe bregdet të jashtëzakonshëm, ushqim të larmishëm dhe një gamë të gjerë të dy ose tre ushtrimeve.

Aktivitete të përzemërta në Key West

 • Key West është i fragmentuar pa lëvizje dhe lundrim. Çiftet mund të marrin me qira një varkë ose të zgjedhin një vizitë tubimi dhe të hetojnë ujërat.
 • Muzgu në Key West është vërtet i botës tjetër. Ndihet më përzemërt kur e vlerësoni me të dashurën tuaj ndërsa shijoni një pije tropikale.
 • Shikoni Beacon -in e famshëm Key West, një nga fenerët më të mrekullueshëm në Florida. Vizitorët mund të shkallëzojnë 88 fazat e majës dhe të marrin pjesë në perspektivat mahnitëse të qytetit dhe detit nga lart.
 • Key West është gjithashtu i njohur për gumën e tij korale të shkëlqyer. Mbani një vend për një vizitë në not ose zhytje dhe merrni pjesë në një takim të ri të vizitës së shkëmbinjve nënujorë koralorë dhe kafshëve të tjera të oqeanit.
 • Për një përvojë të tërë ditore, rezervoni një vizitë në Dry Tortugas e cila është në dispozicion thjesht përmes aeroplanit. Gjeni këtë ishull të largët, mbetjet e Fortesë Jefferson dhe ushtrime të tjera eksperimentale.

Lexoni gjithashtu:

5. Cheeca Lodge & Spa

I vendosur në Ishullin magjepsës të Islamorada, një pështymë e kufizuar toke e përfshirë nga ujërat bruz që bollëk me jetë detare dhe njihen rregullisht si "Kryeqyteti i Peshkimit Sportiv të Botës",Hotel Cheeca është arratisja ideale nga Florida për ata që kanë nevojë të pranojnë madhështinë e natyrës.

Dhomat dhe suitat e vizitorëve janë një burim i shkretëtirës i relaksimit dhe ngushëllimit dhe elementeve të brendshme të bollshme dhe tema stilistike bashkëkohore të Indisë Perëndimore me shtretër jumbo, banja mermeri, mbështjellës ekstravagantë dhe galeri private që nuk marrin parasysh detin, pellgun e baticës ose rrugën e përsosur.

Komoditetet aktuale përfshijnë televizorë me ekran 42 plazma dhe luajtës të rrezeve blu, dhe një administrim 24-orësh në dhomë. Në rast se shpresoni të pushoni në Florida në një nga hotelet kryesore, Cheeca Cabin është një vendim i jashtëzakonshëm.

Bregu i hotelit i veshur me pëllëmbë dhe pishina e shkëlqyer janë një metodë optimale për t'u freskuar, të bashkuara me pije të përziera nga pishina.

Merrni pjesë në një fushë të gjerë sportesh ujore duke përfshirë notin, ngarkimin me vozitje, vozitjen me parashutë, daljet në peshkim familjar dhe udhëtimet e natës, ose pushoni me ilaçe liberale në banjën elitare dhe fokusin e mirëqenies për t'ju lënë të lirshëm dhe të rinovuar.

6. Vendet më të mira të pushimeve për çiftet: Breakers

vendet më të mira të pushimeve për çiftet

Në rast se jeni duke kërkuar për ekstravagancë arratisjet nga Florida, të vendosura në Palm Seashore me perspektiva të lezetshme mbi Deti Atlantik, Breakers Resort ofron stil dhe përsosje.

Komoditeti i caktuar dhe komod prezantohet në fushën e dhomave dhe suiteve të zgjedhura që zbukurohen me tone të pasura, të lëmuara dhe mallra të importuara.

Me zona mahnitëse të jetesës brenda-jashtë dhe pamje tërheqëse të detit, këto suita ofrojnë çdo ekstravagancë për të garantuar ngushëllim dhe qetësi, duke përfshirë banjë të mrekullueshme me gurë, duke nxjerrë në pah vaska të thella të zhytjes dhe dushe të veçanta të mbuluara me xham.

Përjetoni ushqimin më të mirë të afërt dhe global në një nga tetë ushqimet e pagabueshme, të cilat ofrojnë meny novatore që pasqyrojnë stinët në ndryshim dhe bollëkun e Floridës.

Nga biftekët e shijshëm në Steakhouse Flagler me cilësi të shkëlqyeshme, deri te ushqimet e reja të përditshme dhe ekspozitat e peshkut të ri në The Fish Bar, çdo dëshirë juaja e kuzhinës do të përmbushet.

7. Ishulli Sanibel

Ishulli Sanibel është një vend i përzemërt ku çiftet duan të bëjnë kujtime që do të qëndrojnë përgjithmonë. Shtë parajsa e një çifti, e rrethuar nga bregdet me rërë të bardhë. Ky ishull i bukur gumë pengesë në hyrjen e Meksikës ka një histori të pasur me privatët, indianët e Calusa dhe udhëtarët spanjollë.

Ishulli Sanibel ofron fotografi të ndjenjave dhe afërsisë për çiftet përmes gamës së tij të gjerë të ushqimeve, dyqaneve dhe ambienteve të dasmave. Për më tepër, është një vend i qetë, paqësor dhe krijon një humor optimal të përzemërt për shpendët e dashurisë për të investuar energji cilësore. Rëra e këtij ishulli është jashtëzakonisht befasues.

Aktivitete të përzemërta në Ishullin Sanibel

 • Thjesht çlodhuni në breg të detit ose shëtisni përgjatë bregut me bashkëpunëtorin tuaj në mënyrë të pandashme. Merrni frymë plotësisht dhe ndjeni qetësinë e bregut të detit.
 • Islandshtë i njohur mirë Sanibel Island dhe Stronghold Myers për predha të bukura. Mbledhja e guaskës me tjetrin tuaj të rëndësishëm mund të jetë jashtëzakonisht e përzemërt.
 • Ishulli Sanibel është jashtëzakonisht afër natyrës. Çifteve u pëlqen të vizitojnë JN "Ding" Sweetheart Public Strehim i jetës së paprishur që përfshin një shumëllojshmëri të jetës normale natyrore mes mangroveve, liqeneve dhe kilogramëve. Ky është një vend ideal për të bërë dy ose tre fotografi.
 • Mundohuni të mos humbisni mbrëmjen në bregdetin e ishullit Sanibel dhe Stronghold Myers. Bowman's Seashore dhe Sanibel Beacon Seashore janë dy njohje të njohura të natës që ne sugjerojmë.
 • Çiftet Shopaholic duhet të vizitojnë Shop on Sanibel për disa dyqane dhe restorante mahnitëse.
 • Fushat Butterfly janë një vend i jashtëzakonshëm për të vlerësuar natyrën dhe për të parë lloje të ndryshme fluturash të shkëlqyera.

8. Vendet më të mira të pushimeve për çiftet: Çelësi i vogël i pishtarit

vende për çifte

Çiftet që kërkojnë paqe dhe qetësi do të kënaqen me qëndrimin e tyre në Little Palm Island Resort & Spa. Sipas vizitorëve të mëparshëm, ky vendpushim i Florida Keys vazhdoi Çelësi i vogël i pishtarit, e vendosur 27 milje në verilindje të Key West, duket si parajsë.

Hoteli vetëm për të rriturit pretendon të sigurojë "përzierjen ideale të vetmisë dhe elegancës" dhe është i arritshëm vetëm me aeroplan ose varkë (kjo e fundit prej të cilave mbulohet nga tarifa turistike ditore prej 12.5 përqind).

Vizitorët do të gjejnë tavane të larta, grila të plantacioneve, kuvertë private dhe dushe të brendshme-të jashtme në secilën prej apartamenteve njëkatëshe të frymëzuara nga Inditë Perëndimore Britanike.

Përveç kësaj, apartamentet premium kanë banja bakri në natyrë dhe qasje private në një plazh me një gropë zjarri.

9. Napoli Grande Beach Resort

Napoli Grande Beach Resort, një nga vendpushimet më të mira të banjës në Florida, shtrihet në tre milje bregdet me rërë të bardhë, ku ju dhe i dashuri juaj mund të zhytni gishtërinjtë tuaj në rërë në intimitetin e dhomës suaj të dyshemesë.

Notoni në pishinën e tyre vetëm për të rriturit, vëzhgoni jetën ujore lart dhe personale në një kajak, ose dolli për një perëndim romantik të diellit nga izolimi i ballkonit tuaj.

Pasi të vizitoni pamjet e Gjirit të Meksikës, kaloni pasditen duke pushuar në banjën e tyre të qetë të organikës.

10. South Seas Island Resort - Ishulli Captiva

vende pushimi

Resorti i Ishujve të Deteve të Jugut përfshin tërësinë e një skaji të ishullit të bukur Captiva, me karrocë kompliment për të shkuar.

Çiftet mund të shijojnë qira me biçikletë, mësime lundrimi, kajakë për të eksploruar mangrovat dhe vaska të nxehta në një pishinë lagune për t'u çlodhur pas një dite emocionesh, përveç 2.5 kilometrave madhështore të vendpushimit të bregdetit të pacenuar.

Merrni një udhëtim romantik me varkë rreth ishullit Captiva dhe Parkut Kombëtar Cayo Costa për një mundësi një herë në jetë për të goditur dhe shikuar delfinët. Simpleshtë e thjeshtë të kuptosh pse ky është një destinacion kaq i preferuar i muajit të mjaltit në Florida.

11. Republika Conch

Key West-ndoshta vendi më i mirë për të vizituar në Florida për të rriturit që kërkojnë një arratisje të shpejtë të fundjavës, pasi përjetohet, nuk neglizhohet në mënyrë efektive.

Përveç faktit se ky është një ishull i vogël tropikal qyteti më jugor i vendit, ai është gjithashtu një nga më tërheqësit sa i përket shumëllojshmërisë së tij.

Një përzierje emocionuese e Ndikimet e Karaibeve dhe Evropës - së bashku me një pjesë të madhe të Jugut për çdo rast - këtu, ju do të gjeni një grup aktivitetesh të pafundme që stimulojnë sythat e shijes dhe përfshijnë fakultetet.

Një pjesë e madhe e energjisë përqendrohet në rrugën entuziaste Duval, një rrugë 1.25 kilometra e gjatë që lejon njerëzit në këmbë të ecin nga bregu i Inletit të Meksikës në Atlantik.

Gjatë rrugës, ka gjithçka që mund të jetë e nevojshme për t'ju mbajtur të zënë gjatë arratisjes tuaj në fund të javës, nga muzika dhe gatimi kubanez deri tek blerjet në ekspozita me stil artizanal dhe dyqane dyqanesh (ose, përveç kësaj, dyqane dhuratash pa shije) Me

Pastaj, në atë pikë, ka muzg të mahnitshëm, të lavdëruar me padurim çdo mbrëmje në Sheshin Mallory me prezantime të gjimnastikës dhe zhurmës

12. Margaritaville Hollywood Beach Resort

për çiftet

Hollywood Seashore Broadwalk, Margaritaville Hollywood Seashore Resort është një kompleks tërheqjeje dhe devijimi ekstravagant i motivuar nga vargjet dhe mënyra e jetës së vokalistit, muzikantit dhe krijuesit Jimmy Buffett.

Tërheqja përfshin një përzierje të apartamenteve luksoze dhe dhomave të këndshme të pasuruara me hije të freskëta në breg të detit, duke shfaqur banjo me suite me dushe shiu dhe vaska të lagura. Mbivendosjet private të pajisura përfshijnë pamje mahnitëse të detit.

Gjatë ditës, merrni pjesë në ushtrimet argëtuese të bazuara në bregun e detit, për shembull, sërf në trup, hipje në vozitje dhe sërf në FlowRider.

Rreth orës së mbrëmjes, shikoni një nga tetë skena të relaksuara dhe të pasura të festave dhe devijimit në tërheqje, nga bifteku dhe vera e jashtëzakonshme në JWB Prime Steak and Fish deri tek nënshkrimi i pijeve të përziera në Bar and Barbecue LandShark, ose Bari i Diellit i 5 -të i orës XNUMX dhe Barbecue.

13. Plazhi Clearwater

vendet më të mira të pushimeve për çiftet

Me një përzierje të klimës së jashtëzakonshme, bregdet të bukur dhe shumë përvoja, Clearwater është një vend i famshëm special i natës së parë në Florida.

Gjetur vetëm 45 nga terminali Tampa Worldwide Air, ky qytet bregdetar i Floridës është në ishullin me pengesa dhe ofron një shumëllojshmëri të blerjeve, ushqimeve të nivelit të lartë, ushtrimeve të ujit dhe shumë atraksione për tu vlerësuar.

Aktivitete të përzemërta në bregun e Clearwater

 • Nga Marina Metropolitane Clearwater Seashore, Çiftet mund të sanksionojnë një vizitë me varkë private ose të rezervojnë një udhëtim turne, ose përvoja delfinësh.
 • Po kërkoni diçka më të guximshme? Ju mund të zgjidhni një vizitë në vozitje ose një vizitë në kajak dhe të bindni një mundësi për të qenë pranë natyrës dhe jetës së pakontrolluar.
 • Shokoni të dashurin tuaj duke prenotuar një tryezë për një darkë të përzemërt në Caretta on the Inlet. It'sshtë një ngrënie e rehatshme dhe e gjallëruar këndshëm me një ndjenjë të mrekullueshme.
 • Merrni një udhëtim të përzemërt me varkë në Liqenin Tarpon, një liqen i njohur në Florida që gjendet vetëm një rrugë të shkurtër nga bregu i detit Clearwater.

Lexoni gjithashtu:

14. Miami

I njohur për ujin e tij bruz, bregdet me rërë të bardhë, jetën e natës së egër, grupin e njerëzve Kubanë dhe skenën e ushqimit në mbarë botën, Miami është një nga arratisjet më të përzemërta të javës në Florida. Në mënyrë tronditëse, do të zbuloni këtu shumë aktivitete falas në Miami.

Përkundër faktit se Miami është përgjithësisht i famshëm për trashëgiminë e tij shoqërore dhe mjedisin e partisë, ai gjithashtu ka një anë të përzemërt. Miami ka ndoshta brigjet më të mira të Floridas për çifte.

Duhet të vizitoni Miami për të hasur në ekskursionet më të mira të çiftit në Florida. Pikat më të përzemërta të këtij Qyteti Magjistar mbajnë mend fushat e panjollosura për kopshtet e Rilindjes Italiane dhe pyjet e harlisura të mangrovës që mund të pajisin çiftet me minuta personale në qetësinë e natyrës.

Aktivitete të përzemërta në Miami

 • Ju nuk mund ta vizitoni Miamin pa hetuar bregun e Miami. Investoni pak duke e liruar energjinë në breg të detit ose thjesht shëtisni përgjatë shtegut në bregun e Miamit. Bregu i Jugut mund të jetë një vend ideal për individët që kërkojnë një arratisje të përzemërt në Florida për çifte.
 • Për mbrëmjen e përzemërt, rezervoni një udhëtim të muzgut përmes Biscayne Narrows dhe bregdetit jugor.
 • Çiftet mund të marrin me qira biçikleta nga dyqanet me qira të biçikletave dhe të hetojnë së bashku këtë qytet të përzemërt të Floridas. Rajoni i Bregut Jugor ka territorin ideal për ngasjen e biçikletave.
 • Çiftet ushqimore mund të argëtohen me disa vizita legjitime kubane të ushqimit dhe kulturës në Havana e Vogël. Chanceshtë një shans i jashtëzakonshëm për të mësuar kulturën kubane.
 • Shikoni South Pointe Park Dock që ofron ndoshta perspektivat më të mira gjithëpërfshirëse në det me horizontin e qytetit si një peizazh.
 • Rezervoni një klasë gatimi dhe merrni përvojë aktive së bashku në një ekspertizë tjetër gatimi. Funshtë argëtuese po aq e përzemërt.

15. Vendet më të mira të pushimeve për çiftet: Cirku në Sarasota

pushimet me te mira

Shërbyer nga Sarasota-Bradenton Global Air terminali, qyteti i mëparshëm i pazarit Sarasota bën një arratisje emocionuese në fund të javës për familjet që kërkojnë një qëllim të jashtëzakonshëm në breg të detit.

Pavarësisht diellit dhe rërës së tij të bollshme, Sarasota është e njohur si lagja e vjetër e karnavalit Ringling Sibling, me një trashëgimi që jeton deri sot.

Përgjithësisht goditëse në mesin e shumë referencave për Ringlings është sjellja tepër tërheqëse e Ca d'Zan.

Kjo shtëpi e mëparshme e John Ringling është aktualisht një sallë ekspozite tërheqëse e mbushur me relike dhe mallra intrigues dhe është një pjesë fokale e The Ringling, një mbledhje tërheqjesh që përfshijnë gjithashtu galeritë e angazhuara në asortimentin special të familjes dhe sfondin historik të pazarit.

It'sshtë një takim intrigues, aq i arsyeshëm për të rinjtë sa edhe të rriturit… megjithatë, jini gati të kaloni pjesën më të mirë të ditës këtu.

16. Destin

çiftet

Destin mund të jetë qëllimi i mëposhtëm për çiftet që po kërkojnë një arratisje të përzemërt në breg të detit në Florida. Ky qytet bregdetar i Floridës lëvron bregdetin e rërës së bardhë dhe ujin e bruztë blu.

Destin ka tërheqjen e vet dhe u ofron mysafirëve kushte ideale klimatike gjatë gjithë vitit dhe disa shëtitje turistike.

Ndër shumë gjëra të ndryshme, Destin është i shquar për strehimin e tij joformal të përzemërt, Henderson Park Hotel. Rezervoni një fundjavë në konviktin e hollë gjatë natës dhe merrni pjesë në një drekë në kuti të vendimit tuaj për një mbrëmje në stilin e ekskursionit në plazh.

Merrni një nga shumë biçikletat që ofron bujtina e çuditshme dhe udhëtoni nëpër zonën e mrekullueshme ose përgjatë një rruge të bukur plazhi. Me plazhet e mrekullueshme, prej guri të çmuar, do t'ju duhet të merrni pjesë në shumë sporte ujore, të tilla si vozitje me parashutë dhe lundrim në një vizitë me varkë me bazë qelqi.

Aktivitetet romantike në Destin

 • Sillni disa peshqirë dhe merrni pjesë në një ekskursion të qetë me bashkëpunëtorin tuaj në rërën e bardhë të sheqerit në një plazh Destin. Ose pastaj përsëri shëtisni përgjatë plazheve dhe mblidhni predha.
 • Rezervoni një vizitë me helikopter nga Timberview Choppers për një perspektivë prej 10,000 këmbësh të këtij qyteti të lezetshëm dhe hyrjes. Ajo ofron ndoshta perspektivat më të mira në Portin Destin, Ishullin Okaloosa, Panama City dhe vende të tjera të mrekullueshme.
 • Merrni të dashurin tuaj në një udhëtim të përzemërt të muzgut për të vizituar Bregun e Smeraldit. Merrni pjesë në madhështinë e qetë normale të Portit Destin, Gjirit Choctawhatchee dhe Gaforres në muzg.
 • Merrni pjesë në një datë të përzemërt në Marina Bistro, një restorant i pabesueshëm që neglizhon Portin. Për ta bërë datën tuaj kritike, ata gjithashtu kanë një zgjedhje të darkës së lehtë të natës.

17. Vendet më të mira të pushimeve për çiftet: Plazhi Santa Rosa

Po kërkoni ekskursione përkujtimore në Florida? I ndodhur në Provinca Walton e Jugut, Santa Rosa është një arratisje e mirënjohur e përzemërt në veri të Floridës që ofron shumë ushtrime dhe atraksione ideale për çiftet.

Me 26 milje rërë të bardhë, të ëmbël dhe ujëra mahnitëse bruz, Plazhi Santa Rosa është ndoshta plazhi më i bukur në Florida për çifte.

Në rast se jeni të përzemërt dhe kërkoni një qëndrim të përzemërt për një natë të parë të veçantë në Florida, duhet të vizitoni Santa Rosa. Qyteti është i tejmbushur me shfaqje artizanale aty pranë, ushqim të jashtëzakonshëm, punime në shishe, parqe shtetërore dhe disa të tjera.

Aktivitete romantike në plazhin e Shën Nick Rosa

 • Uji bruz dhe bregdeti me sheqer të bardhë janë ideale për endacakët. Nga noti tek hipja në vozitje dhe kajak, çiftet do të zbulojnë shumë qasje për të kaluar disa kohë të mira së bashku.
 • Shijoni një pije ringjallëse dhe hetoni qytetin në Vizitën e Pedalit të Bregut të Smeraldit.
 • Liqeni Seaside Ridge është një gjë e domosdoshme për vizita në St Nick Rosa Beach. Kjo është një nga një pjesë e vogël e vendeve në të gjithë planetin ku mund të shihni këtë mrekulli normale.
 • Shijoni banjën e çiftit. Rivendosni shpirtin dhe trupin tuaj me një fërkim zbutës të shpinës ose trajtim të trupit në arratisjen tuaj të përzemërt nga Florida.
 • Festa në një nivel të lartë në St Nick Rosa Beach Goatfeathers Fish Eatery dhe La Crema Tapas Bar të dy janë jashtëzakonisht të famshëm këtu dhe merren me lloje të ndryshme të peshkut të shijshëm dhe pjatave kontinentale.

18. Plazhi i Shën Pete: Don CeSar

Pavarësisht nëse juve dhe bashkëpunëtorit tuaj ju pëlqejnë përrallat romantike frymëzuese apo thjesht duhet të pushoni nga plazhi më i mirë i Floridas, Vishni CeSar meriton një qëndrim.

E hapur në pjesën e fundit të viteve 1920 si një vlerësim për dashurinë e humbur të simbolit të tokës Thomas Rowe, The Wear CeSar fton vazhdimisht zogj dashurie udhëtues dhe çifte me shpresën për të nënshkruar marrëveshjen.

Pasi të keni hyrë në Kështjellën Pink, ju dhe i dashuri juaj do të ndiheni sikur keni dalë mbrapa në kohë për shkak të hollësive të pronës së vjetër në Florida, për shembull, dysheme retro me pllaka, mallra prej xunkthi dhe plotësues të printimit të gjetheve të palmës.

Kjo energji Thundering e viteve 20 është veçanërisht e qartë në shiritin e hyrjes, i cili shërben për përcaktimin e pijeve të përziera dhe pjatave të vogla gjatë ditës. Për një mjedis më të përzemërt, merrni një ëmbëlsirë të ëmbël në sallonin e kosit të ngrirë për ta vlerësuar në plazh ndërsa shikoni perëndimin e diellit, ose kapuni pranë njërit prej

Gropat e zjarrit në ajër të hapur të Rowe Bar. Maritana, kafeneja kryesore, është vendi për të shkuar nëse nata juaj ideale në qytet përfshin spërkatjen dhe vlerësimin e peshkut njohës.

Pas kënaqjes së dëshirës ose shuarjes së etjes, shkoni për një drekë në njërën nga dy pishinat e jashtme, plaçkiteni veten në banjën 11,000 metra katrore ose fitoni biçikleta huadhënëse-të cilat mbulon tarifa e përditshme prej 36 dollarësh-për të parë atraksionet ngjitur si Parku Fortress De Soto, një pjesë 1,136 e një parku tokësor që ndodhet nën 7 milje në jug të pronës.

19. Romanca e Shën Augustinit

Një nga zonat urbane më veriore në bregun lindor të Shtetit të Dritës së Ditës, Shën Agustini është gjithashtu një nga më të spikaturit.

Jo një orë me makinë në jug të Jacksonville, ky qytet i bukur me mure u krijua gjatë shekullit të gjashtëmbëdhjetë nga spanjollët dhe ka kuptuar se si të mbajë flakërimin e tij evropian.

Zona historikisht e rëndësishme është gjithashtu shtëpia e banesave të ndryshme të mrekullueshme të përzemërta, hoteleve dhe bujtinave, dhe është simpatike të vizitosh duke çuar paketën deri në Krishtlindje.

Gjatë këtij sezoni të gëzuar, rrugët ndriçohen me ndikim tërheqës - aq bukur sa kanë ndihmuar në konkretizimin e qëndrimit të Shën Augustinit si "qyteti më i mirë i Krishtlindjeve në Florida".

Shtë një vend i shkëlqyeshëm për të hetuar duke ecur (do t'ju duhet të lini automjetin tuaj në një nga zonat që largohen në skajet dhe të bëni transport në rast se është i zënë), veçanërisht rreth Lagjes së vjetër Kufitare.

I ruajtur aq sa do të kishte qenë në qindra e shtatëmbëdhjetë dhe tetëmbëdhjetë vjet, ky rajon interesant portretizon jetën disa kohë më parë. Ka pika të ndryshme fokale për të parë këtu, veçanërisht fortesa shumë e shpëtuar e Castillo de San Marcos.

20. Vendet më të mira të pushimeve për çiftet: Ishulli Amelia

vendet më të mira të pushimeve për çiftet

Florida është shtëpia e ishujve të ndryshëm, megjithatë, pak prej tyre janë aq simpatikë sa Ishulli AmeliaMe I gjetur nën 34 kilometra në lindje të Jacksonville, ky ishull verilindor i Floridës tërheq çifte në kërkim të plazheve të harruara me bimësi të pasur dhe ushtrime të qeta.

Çiftet menjëherë do të ndiejnë universet nga realiteti ndërsa shëtisin nën pemët spanjolle të mbuluara me gjelbërim që ndihmojnë në ndryshimin e këtij ishulli në një burim të shkretëtirës.

Për më tepër, plazhet prej 13 miljesh të synimit, të cilët nxjerrin në pah rërën delikate të kuarcit Appalachian, i shtojnë apelit të saj të kartolinës të lavdërueshme. Çiftet mund të shikojnë në ishull duke marrë me qira biçikleta nga një furnizues legjitim si SuperCorsa Cycles për t’i përdorur në kilometrat e tij të rrugëve dredha -dredha të ujit.

Shtigje për të gjithë nga amatorë deri tek çiklistët novatorë udhëtojnë në zona të ndryshme në të gjithë ishullin, megjithatë, kursi 6 kilometra i gjatë përmes Parkut Shtetëror Stronghold Secure State është veçanërisht i famshëm.

Në momentin kur shpendëve të dashuruar u duhet një pushim nga shëtitjet nëpër qendrën rekreative, ata mund të hetojnë periudhën e Konfliktit të Përbashkët të Fortifikimit të Sigurt ose të kërkojnë predha dhe dhëmbë peshkaqenësh në plazhet e saj.

Çiftet gjithashtu mund të zgjedhin për të vënë në disa orë duke goditur lidhjet në një nga panalet tepër të famshme të Ishullit Amelia ose të shkojnë në Peters Direct Beach Front Park për të parë perëndimin e diellit ndërsa hipin në ponie.

Lexime të ngjashme:

Ndërsa ne mund ta synojmë Virxhinianën për të dashurit dhe Luiziana mund të jetë shteti me të cilin jeni dashuruar pa shpresë edhe një herë, Florida është shteti i dritës së ditës - dhe nxjerr në pah vendet për t'u larguar nga ajo joshje për çdo lloj çifti.

Çiftet nostalgjike mund të kanalizojnë veten e tyre më rinore në parqet argëtuese të Focal Florida, shpendët e dashurisë që kërkojnë siguri mund të thithin diell në shtrirje të rërës së zhgënjyer dhe tifozët e historisë mund të ecin në mënyrë të pandashme nëpër komunitetet mashtruese të thjeshta.

Ju lutemi lini një koment, si ky artikull në Pikat më të mira të pushimeve për çifte, dhe tregojuni miqve dhe familjes tuaj për këtë!

Shto një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *