Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

 - Parqet argëtuese pranë meje - 

Me afrimin e festave të shkollës, familjet do të kërkojnë një vend për t'u çlodhur. Pra, ne kemi përpiluar një listë të parqeve tona tematike të preferuara për të shijuar të rinjtë dhe të rinjtë.

Sidoqoftë, parqe të caktuara me të vërtetë dallohen për vendet që ofrojnë një koleksion të mrekullueshëm tërheqjesh që synojnë fëmijët e vegjël me më pak guxim dhe më pak elasticitet.

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

Një park argëtues do të jetë vendi i përsosur për të marrë pjesë për t'i lënë fëmijët tuaj të fryjnë pak nga avulli që është ndërtuar. Anije me rrota në breg të detit dhe rrëshqitje rrotulluese japin emocion të madh për fëmijët e mëdhenj.

Ne jemi fëmijë të mëdhenj në zemër, prandaj na pëlqen të shkojmë në parqe tematike, por me një fëmijë. Për shkak të shpenzimeve të biletave, shkoni në një park tematik me një kopsht fëmijësh ndonjëherë ka pak kuptim.

Parqet tematike janë të shkëlqyera për një ditë familjare të mbushur me argëtim, por ato nuk janë gjithmonë perfekte nëse keni fëmijë të vegjël që nuk janë mjaft të rritur për shëtitjet.

Pastaj janë trenat emocionues, të cilët mund të jenë të njohur për adoleshentët dhe fëmijët më të mëdhenj, por janë shumë tmerrues për fëmijët më të vegjël - dhe edhe nëse janë mjaft guximtarë, ata mund të mos jenë në gjendje të hipin nëse nuk janë mjaft të gjatë.

Lajmi i mirë është se parqet tematike kanë marrë parasysh dhe po përshtaten për t'u kujdesur për të vegjëlit dhe fëmijët e vegjël, si dhe përfshijnë elemente shtesë për t'i bërë parqet më miqësore për foshnjat.

Ne po flasim për hapësira të caktuara, tërheqje të vogla miqësore për fëmijët dhe zona të buta të lojërave ku ata mund të kalojnë kohën.

Ka disa parqe tematike në Mbretërinë e Bashkuar që janë të përshtatshme për të vegjëlit dhe fëmijët e vegjël, duke i bërë ato të shkëlqyera për daljen tuaj të ardhshme familjare.

35 Parqet argëtuese më të mira pranë meje në MB për të shkuar me fëmijë

Më poshtë janë disa nga Parqet Argëtuese Pranë Meje:

1. Paultons Park, Hampshire

Ky është një nga Parqet Argëtuese Pranë Meje.

parqe dëfrimi pranë meje

Bota Pep Pig janë tre fjalë të mrekullueshme për prindërit.

Gjithashtu, Udhëtimi me Balloon i Madh i Peppa Pig, Fluturimi me Helikopter i Miss Rabbit dhe Ride Adventure i George's Dinosaur janë ndër shtatë udhëtimet me temë në Paultons Park kushtuar nuskës së famshme të fëmijëve.

Për të mos përmendur shtimin e dy udhëtimeve shtesë vitin e kaluar, të cilat i shqyrtuam këtu.

Ekzistojnë gjithashtu shumë mundësi takimi dhe përshëndetjeje për të vegjlit për të bashkëvepruar me personazhet e tyre të preferuar, si dhe një dyqan lodrash në vend, nëse doni t'i trajtoni ata me një suvenir të ditës.

Pranimi i parkut tematik përfshin Peppa Pig World, dhe dikush në mënyrë të ngjashme e drejtoi pjesën tjetër të parkut drejt fëmijëve më të vegjël.

2. Kullat Alton - Alton, Angli

Ky është një nga Parqet Argëtuese Pranë Meje.

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

La Kullat Alton është shtëpia e disa prej atraksioneve më vdekjeprurëse në botë, duke përfshirë trenin e parë 14 në botë dhe slitën e parë të rënies së lirë në botë, dhe është e sigurt që do të trembë edhe kërkuesit më të fortë të emocioneve.

Gjithashtu u shërben fëmijëve me këngën dhe vallëzimin CBeebies Land, e cila përmban 14 udhëtime, shfaqje të ndryshme live dhe një hotel të lidhur. 

3. Plazhi i Kënaqësisë në Blackpool

Ky është një nga Parqet Argëtuese Pranë Meje.

parqe dëfrimi

kjo park lojërash, i popullarizuar në mesin e turistëve në vendpushimin bregdetar të Blackpool, përmban atraksione të tilla si Nickelodeon Land, si dhe vozitje masive si The Big One dhe ICON, treni i parë me vrapim i dyfishtë në Mbretërinë e Bashkuar që i çon kalorësit në lartësitë 88.5ft.

4. Flambards Theme Park, Cornwall

Ky është një nga Parqet Argëtuese Pranë Meje.

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

La Flambarde është në Helston, Cornwall, një park tematik miqësor për fëmijët. Gjithashtu, udhëtimet tradicionale të Funlandit të Ferdit, si filxhanët e kafesë, anijet hapësinore dhe Piratët, do të pëlqehen nga familjet me ato të vogla.

Tifozët e dinosaurëve gjithashtu mund të eksplorojnë dinosaurët e Jurassic Journey, të zbulojnë fosilet në një Dino Dig, ose të vëzhgojnë ardhjet e reja të Dino-Nursey. Treni Perëndimor: më i ri për 2021 - hidheni në bord!

5. Dele e Madhe – Devon

Ky është një nga Parqet Argëtuese Pranë Meje.

Dele të Mëdha është një ditë përrallore jashtë në Devon për fëmijët pavarësisht nga moti! Për fëmijët më të mëdhenj, ka anije me rrota plus 12 shfaqje dhe terrene të mrekullueshme të lojërave në natyrë, që përmbajnë pilula të mëdha kërcimi, shëtitje me kthesa dhe zona të mbledhjes.

Fëmijët e vegjël gjithashtu do të adhurojnë Piggy Pull-along, Tractor Safari, traktorë për veten e tyre, kamionçina dhe pedale!

6. Legoland Windsor Resort, Berkshire

Ky është një nga Parqet Argëtuese Pranë Meje.

La Legoland është një ditë e lirë familjare për të rinjtë nën moshën 12 vjeç me shumë aktivitete për të gjithë familjen.

Pretendoni të jeni një gjigant ndërsa shëtisni nëpër tokat Mini, përjetoni historitë tuaja të preferuara në Përroin e Përrallave, ose nxitoni atë në rrotullat dhe tërheqjet me temë dragoi.

Për diçka ekstra të veçantë, rezervoni një qëndrim gjatë natës në Legoland Resort Hotel ose Castle Hotel, i cili siguron një larmi lehtësish, siç janë argëtimi i drejtpërdrejtë, strehimi me temë dhe avantazhe të tilla si pranimi i hershëm në park.

Ekziston një Qendër e veçantë për Kujdesin për Foshnjat për nënat dhe baballarët me të sapolindur, ku mund të ushqehen me gji, të ushqehen me shishe ose të ndryshojnë pelenat.

Lexoni gjithashtu:

7. Diggerland

Ky është një nga Parqet Argëtuese Pranë Meje.

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

La Diggerland është përvoja më e avancuar e parkut të aventurës në të cilën fëmijët dhe të rriturit kanë mundësinë të hipin, operojnë dhe drejtojnë gërmues të vërtetë, hedhës dhe makineri të tjera. Për një ditë të mrekullueshme që lëviz tokën, vizitoni Diggerland nëse e gërmoni!

8. Parku ujor i Sandcastle

Ky është një nga Parqet Argëtuese Pranë Meje.

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

La Parku i Ujit i Sandcastle është sheshi ideal i lojërave për fëmijë për fëmijët që duan ujë, një përbërës jetësor i aktiviteteve familjare të Blackpool.

Gjithashtu, Sandcastle ofron argëtim, eksitim për çdo anëtar të familjes, të mbushur me pishina dhe rrëshqitje, valë, lojëra interaktive me ujë, dhe për mysafirët më të vjetër, bregdet me emocione të bardha.

9. Parqe dëfrimi pranë meje: Lemur Landings

Ky është një nga Parqet Argëtuese Pranë Meje.

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

Uljet e Lemurit ndodhet në qendër të një kompleksi argëtues në veri të Poole dhe Bournemouth dhe u jep fëmijëve një ditë të jashtëzakonshme të lojës së butë në ambiente të mbyllura.

Ekziston një kurs unik me litarë të ulët për fëmijët dhe një mur LED që lejon alpinistët e patrembur të dëgjojnë histori dhe të zgjidhin enigma, grumbuj rrëshqitësish, tunelesh dhe fusha topash dhe një zonë të heshtur ngjyrosjeje.

10. Folly Farm – Pembrokeshire, Uells

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

La Fermë marrëzie është një park aventure dhe kopsht zoologjik në rajonin Pembrokeshire - dhe është një ditë e mrekullueshme për fëmijët me 50 përqind të pamjeve dhe aktiviteteve të hapura edhe kur bie shi!

Shumë atraksione përfshijnë Vintage Funfair, fermën, kopshtin zoologjik ose objektet mahnitëse të lojërave të brendshme dhe të jashtme për fëmijët në Folly Farm.

11. Parqet Tematike të Gulliver

argëtim

Parqet tematike të Gulliver janë krijuar posaçërisht për familjet, që do të thotë se ata përshtatin çdo turne dhe tërheqje për fëmijët më të vegjël.

Në fakt, asnjë fëmijë shoqërues nuk lejohet në park për grupe të të rriturve ose të rriturve të vetmuar. Gulliver's World Warrington, Kingdom of Gulliver Bath Matlock ose Milton Keynes Gulliver Country

Aty ka vozitje me rrota, shëtitje me ujë, zona me spërkatje, trungje - gjithçka që fëmijët më të mëdhenj mund të shijojnë në parqe të tjera tematike, janë të rinjtë ata që kanë gjithë kënaqësinë këtë herë.

Shumë i ri për udhëtimet e sotme? Hapësirat e brendshme dhe të jashtme janë të shumta dhe gjithashtu mund të shijohen.

12. Parku i Aventurës së Rrugës së Qumështit

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

Parku i Aventurës së Qumështit është i preferuari i familjeve të reja në afërsi të Clovelly, North Devon.

Për më tepër, parku gjithashtu ofron shfaqje të drejtpërdrejta, një dhomë lojërash të butë për nën pesë vjeç, si dhe Hekurudhën e Rrugës së Qumështit, si dhe turne dhe atraksione të tilla si Typhoon Cosmic, zona e kloneve dhe Time Warp.

13. Sundown Adventureland

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

La Sundown Adventureland është një park tematik i projektuar për fëmijët nën moshën dhjetë vjeç, me një kombinim të aktiviteteve të brendshme, udhëtime në park me tema dhe kënde lojërash në natyrë me temë.

Lejoni fëmijët tuaj të vrapojnë në një gropë masive në natyrë, të vizitojnë dyqanin e parë të kafshëve shtëpiake në botë, ose të fluturojnë nëpër qiell në shpinë të disa Giddy Piggies.

14. Thomas Land në Drayton Manor

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

La Thomas Land në Drayton Manor përmban mbi 25 udhëtime dhe aktivitete për tifozët e Ishullit të Sodorit për t'u shijuar. Vizitoni Bertie Bus, merrni Turneun e Helikopterit të Haroldit, ose përjetoni Cranky's, Tower Drop.

Fëmijët e vegjël që janë në kërkim të një emocioni do të kënaqen duke hipur në Kamionët Problemues në trenin e tyre të parë. Në Shkollën e Shoferit të Terence, ata gjithashtu mund të shkojnë në një Rocking Bullstrode ose të mësojnë të përdorin traktorë.

15. Crealy Adventure Park & ​​Resort

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

Nuk mungojnë aktivitetet për të gjithë familjen në Crealy Adventure Park & ​​Resort e kompletuar me udhëtime emocionuese, një mori zonash lojërash të brendshme, koncerte live dhe Buddy Bear Kingdom.

16. Plazhi i Kënaqësisë në Blackpool

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

Nga Big One legjendar tek Ikona që do të hapet së shpejti, Plazhi i Kënaqësisë në Blackpool ka disa lojëra me rrota vërtet emocionuese.

Për fëmijët e vegjël, megjithatë, Nickelodeon Land është vendi për të shkuar. Njihuni me Chase dhe Marshall nga PAW Patrol, Spongebob Square Pants dhe Patrick, ose Dora Explorer ndërsa eksplorojnë vende të reja.

Fëmijëve nën moshën dy vjeç do t'u jepet një Pleasure Beach Pass falas për të hyrë në park, i cili përfshin atraksione të tilla si Maze Puzzle Kineze, Pleasure Beach Express dhe Bradley & Bella's Learning Garden.

17. Sundown Adventureland

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

Sundown Adventureland në Retford është një vend i shkëlqyeshëm për një ditë argëtuese familjare. Gjithashtu, Parku i Aktivitetit Angry Birds, Hekurudha Rocky Mountain dhe një sërë udhëtimesh të tjera janë të destinuara veçanërisht për fëmijët nën moshën 10 vjeç.

18. Bota e aventurave Chessington

parqe dëfrimi

At Bota e aventurave Chessington, ka 18 udhëtime për fëmijë, duke përfshirë aventurën e re Gruffalo River Ride, ku mund të shoqëroni Miun në një udhëtim emocionues me varkë lumi përmes drurit të thellë të errët.

Ka edhe ngjarje të drejtpërdrejta, si dhe kopshtin zoologjik të mirënjohur Chessington dhe Qendrën e Jetës së Detit.

19. Luaj Factore, Mançester

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

La Luaj Factore është zona më e madhe e lojërave të brendshme në Mbretërinë e Bashkuar dhe është vendosur në Qendrën mahnitëse Përtej (përtej rrugës nga Qendra Trafford).

Play Factore përmban gjithçka nën një çati, duke përfshirë një zipline, një fushë futbolli të brendshëm, një zonë të butë të lojës me shumë nivele dhe një zonë unike interaktive të fëmijëve të vegjël.

Gara kundër familjes suaj në këtë kurs të shkurtër por emocionues në pistën e brendshme të kart-kartit. Në të njëjtën kart, fëmijët dhe të rriturit madje mund të garojnë së bashku!

20. Ujësjellësi Calypso Cove

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

Ky park ujor i brendshëm me temë pirate ka të ngjarë të josh edhe pronarin më të patundur të tokës që të kthehet për më shumë.

Calypso Cove është ideale për të gjitha llojet e notarëve, me një kombinim të pishinave dhe rrëshqitjeve (përfshirë një zonë spërkatëse interaktive miqësore për foshnjat), dhe restoranti pranë pishinës ndihmon të ushqejë dhe strehojë këdo që nuk dëshiron të laget.

Makina e valëve në zonën kryesore Calypso Cove është një gjë që duhet parë për të gjithë familjen.

21. Carrbridge, Skoci

La Parku aventuror pyjor historik, e vendosur në zemër të Parkut Kombëtar Cairngorms, tërheq familjet që kërkojnë një ditë të mbushur me aksion.

Gjithashtu, ka kaq shumë për t'u shijuar si për fëmijët ashtu edhe për të rriturit, nga Uji i Ujit të Egër tek një përvojë me Skydive dhe Shtegu Tarzan.

22. Flamingo Land, Malton

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

La Toka Flamingo mund të mos shfaqet në një listë të parqeve kryesore në Mbretërinë e Bashkuar, por mos u mashtroni nga emri - parku ka shumë më tepër për të ofruar sesa vetëm zogjtë.

Ka luanë, tigra dhe babuinë mes shumë krijesave të egra këtu, por numri i udhëtimeve është i mahnitshëm. Me fokus në udhëtimet familjare, ka edhe përvoja ekstreme për më të guximshmit, siç është Velocity, e cila ju lejon të garoni me super biçikleta.

Nëse jeni duke kërkuar diçka pak më të qetë, është Peter Rabbit Adventure, ku mund të kaloni edhe Pjetrin dhe Lily!

Lexime të ngjashme:

23. Parqe dëfrimi pranë meje: M & D's

M & D's, Parku i preferuar i temave të Skocisë, do të mungonte në çdo renditje të parqeve më të mëdhenj në Mbretërinë e Bashkuar.

Ky atraksion, i vendosur në Parkun e mrekullueshëm të Strathclyde, është i mrekullueshëm pavarësisht nga moti - nëse nuk është aq bukur jashtë, përfitoni nga loja e madhe e butë dhe Pylli i parë tropikal i brendshëm i Skocisë.

24. Skelë e Pallatit Brighton

Kombinoni një udhëtim në plazh me një ndalesë në Skelë e Pallatit Brighton, e cila ofron një sërë aktivitetesh miqësore me familjen, të tilla si lojëra arcade dhe udhëtime konvencionale në panaire.

Brighton është një destinacion fantastik për tu vizituar gjatë gjithë vitit, kështu që pse të mos provoni disa nga aktivitetet e tjera?

25. WaterWorld Stoke, Staffordshire

Bota e Ujit e Stoke është një park fantastik tropikal në Midlands! Wayshtë mënyra e përsosur për të garantuar që dita juaj familjare të bëjë një spërkatje, me 30 udhëtime dhe lojëra, zona të brendshme dhe të jashtme dhe 1 milion gallonë ujë (seriozisht!).

Nga Hapësira Hiper-rrotulluese në Vrimën e Zezë, e cila ju çon poshtë në errësirë, anëtarët e patrembur të familjes mund të gëzojnë tronditje të këmbëve të bardha në një larmi rrëshqitjesh.

Për të mos përmendur The Nucleus, Rollercoaster e parë e ujit e Waterworld me vështirësi 375 metra - a jeni mjaft guximtarë?

Bëni një linjë për pishinat me flluska të brendshme ose të jashtme, ose Udhëtimi me Lumin Lazy, i cili është në dispozicion sezonalisht, nëse jeni duke kërkuar për vendin e përsosur për të pushuar dhe për t'u çlodhur.

Funshtë argëtim fantastik familjar pavarësisht motit, përfshirë vërshimet, pishinat me valë dhe një kurs sulmi me ujë!

Nuk ka vend më të mirë për t'i ekspozuar fëmijët tuaj ndaj kënaqësive të udhëtimeve me ujë sesa këtu! Guximtarët tuaj thjesht po kruhen për tu lënë.

26. Reef Coral, Bracknell

parqe pranë meje

La Bota e Ujit të Koraleve Reef Bracknell është kthyer dhe më mirë se kurrë pas një ndryshimi masiv, duke u mburrur jo me një, jo dy, por pesë rrëshqitje rrotulluese të ujit. A mendoni se grupi juaj i qenve të kripur të detit ka atë që duhet për të marrë në The Canon?

Përgatituni për tu shpëlarë me një rënie prej 67 metrash me shpejtësi jashtëzakonisht të larta! Familjet me fëmijë nën moshën pesë vjeç mund të vozisin pranë anijes pirate, të roshin nën topa uji dhe të pushojnë në Pishinat e Vogëlve të Koraleve të Vogla nga ana tjetër.

Ato janë krijuar me shumë hapësirë ​​për të luajtur fëmijët tuaj të vegjël. Udhëtimet që mund të personalizohen. Me një larmi prezantimesh të shëndosha dhe efekte ndriçimi, Storm Chaser përsërit tronditjen e detit të hapur dhe lejon secilin shok anije të ri të zgjedhë udhëtimin e vet.

27. Parku Ujor Sandcastle, Lancashire

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

Ku do të zbulonit më shumë dragonj, gjurmë të Aztekëve dhe një varg malor lumenjsh? Ekziston gjithashtu një nga parqet më të mëdhenj të ujit të brendshëm në Britani, me mbi 18 udhëtime dhe atraksione.

Sandcastle përmban Parkun e Ujit. Shkallëzoni tempullin e Ujëvarave Aztek për t'ju sjellë në errësirë ​​dhe/ose vraponi në fund të dy rrëshqitjeve të dragoit, ku një rënie befasuese do të shkarkojë krijesat me luspa të fituesit!

I gjithë parku është i arritshëm me karrige me rrota dhe ju mund t'i çoni notarët në cekët e qetë të shndritshëm për herë të parë.

28. LC Swansea, Glamorgan dhe Cardiff

Rri dhjetë në The LC Swansea, ku rrëshqitjet, vorbullat dhe një zonë lojërash me katër kate tejkalohen vetëm nga imituesi i tyre i shkëlqyeshëm i sërfit.

Pasi veshin një përkrenare sigurie, fëmijët mund të shalojnë kalin e tyre besnik, të quajtur sërf dhe të përpiqen të hipin në një kreshtë të shkumëzuar të një vale.

Në varësi të nivelit të aftësive të tyre, ata mund të hipin në barkun e tyre ose të qëndrojnë drejt dhe të bëjnë sërf si një brejtës plazhi i jetës reale; është më e vështirë se sa duket, por është shumë argëtuese.

Pastaj ka rrëshqitjen dembel të lumit, një makinë valëzimi dhe një labirint ujor të mbushur me ura dhe gropa topi për më të vegjlit.

Ai imitues i bordit të sërfit duhet të jetë më i miri për të. Pas pastrimit të shumë parqeve të brendshme të ujit në MB - nga të cilat kishte shumë.

29. Dunes Splash World, Merseyside

argëtim

Dunat Splash World në bregun e Merseyside ju transporton në tropikët. Ekzistojnë katër flume me nivele të ndryshme rreziku, siç është Speed ​​Freak Flume Ride.

Numbershtë një numër vërtet i shpejtë, siç nënkupton edhe emri, që e kalon kalorësin nëpër qoshe ndërsa përpiqet të thyejë rekordin. Udhëtimi Family Fun Flume Ride është më i butë, me një shfaqje ndriçimi dhe një tub me mjegull për të kaluar.

Totat e vogla mund të marrin një mësim noti ose të japin kova në pishinën e foshnjave - thjesht mbani mend të arrini pesë lart Murtle Turtle, i cili shpesh vërehet duke bërë një zhytje.

Idealshtë ideale për seancat e tyre 'Nata e Qetë'. Ekipi i Synimit të Lartë i krijoi ato për fëmijët dhe të rinjtë me dëmtime.

30. Parku ujor i Lagunës Blu, Pembrokeshire

Një udhëtim në Parku ujor i Lagunës Blu në Uells do t'ju transportojë në fshatin Uells. Së bashku me prurjet, mjedisi ofron një larmi elementësh shumë realistë, të tillë si pishina e famshme e valëve me gjashtë modele dalluese të valëve dhe geyzerët e valë nën ujë.

Ata madje kanë krijuar një plazh të brendshëm që është ndryshe nga çdo gjë që do të gjeni në Mbretërinë e Bashkuar, pa papastërti në çdo cep dhe cep.

Rezultati! Udhëtoni në shtatë dete me një udhëtim të hapur në The Falls, i cili ndalon jashtë strukturës për një periudhë të shkurtër para se të hyni përsëri dhe t'ju hedhë në pishinën e zhytur!

Më e mira për cilësitë e saj mjedisore. Uji nxehet tërësisht nga karburanti i biomasës, dhe thuhet se është parku i vetëm ujor në Mbretërinë e Bashkuar.

31. Laguna e kohës së lirë Leyton, Londra e Madhe

Amusement Parks

La Laguna e kohës së lirë LeytonMe Nëse mendoni se është koha për ta trajtuar familjen tuaj me një ditë të paharrueshme, asgjë nuk është më emocionuese sesa të vizitoni një nga parqet tematike më të mëdha të Britanisë!

Një ditë në parkun tematik është emocionuese për të gjithë, nga emocionet kryesore deri tek bregdetarët e vegjël.

Për më tepër, zgjedhjet tona për parqet tematike më të mira të Britanisë ofrojnë më shumë sesa thjesht bregdet - argëtimi me ujë, kafshët ekzotike dhe udhëtimet me tren janë vetëm fillimi.

32. Toka e Dinosaurëve të Gjallë, Worcestershire

West Midland Safari Park do t'ju transportojë përsëri në kohë në Toka e dinosaurëve të gjallëMe Do të takoni një shumëllojshmëri dinozaurësh animatronikë dhe mos humbisni mundësinë për të gërmuar për fosilet tuaja në Dino Dig.

33. Qendra Kombëtare ShowCaves për Uellsin

Parqet argëtuese pranë meje | 35 Parqet më të mira për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

Qendra Kombëtare ShowCaves për Uellsin, me mbi 220 modele spektakolare të përmasave të jetës, duhet të jetë në itinerarin tuaj për një ditë të zhurmshme. A do të keni guximin të përballeni me T-Rex-in e frikshëm?

34. Pleksi i kohës së lirë në Lagunën Lagan, Irlanda Veriore

Parqet argëtuese pranë meje

Nëse doni tronditje me oktan të lartë ose preferoni ta merrni me qetësi, Lugina e Laganit LeisurePlex ka diçka për të gjithë.

Nga rrëshqitjet e ujit që rrjedhin nga adrenalina në një lumë dembel të relaksuar dhe ujëvarat e bukura për t'u larë nën të, ky park ujor i brendshëm i jashtëzakonshëm i ka të gjitha. Ekziston gjithashtu një seksion i dedikuar për fëmijë me shumë aktivitete. Çfarë gjetje!

35. Thorpe Park, Chertsey, Surrey

La park faturon veten si "kryeqyteti emocionues" i kombit, dhe nuk është për të zbehurit e zemrës. Gjithashtu, "triniteti i shenjtë" i vozitjeve përfshin Stealth, një nga vozitësit më të shpejtë në Evropë me 0-80mph në më pak se dy sekonda; Colossus, treni i parë me 10 loop në botë; dhe forca 4.5 G e Nemesis Inferno.

A je akoma gjalle? Për ata 12 e lart, ka Saw – The Ride, një rënie vertikale tmerruese dhe Saw Alive, një labirint horror i drejtpërdrejtë i bazuar në goditjet e tmerrshme.

Lexime të ngjashme:

Parqet tematike dhe zonat e lojërave për fëmijët më të vegjël janë të shumta në Angli, me gjithçka, nga gropat e topit dhe pishinat me valë, deri te gropat e rërës dhe xhiro. Këtu është një grusht që ne mendojmë se fëmijët tuaj do t'i pëlqejnë! Parku më i madh me tema në Mbretërinë e Bashkuar.

Ka shumë emocione për fëmijët e mëdhenj, duke përfshirë rënien e pjerrët vertikale të Oblivion dhe entuziazmin e erës, si dhe të preferuarat para adoleshencës si Kongo River Rapids. Vogëlushët, ndërkohë, kanë tokën e tyre të Cluck Cuckoo. Atraksionet e tjera përfshijnë një Qendër të Jetës së Detit dhe një park të mirë uji.

Ju pëlqeu lista jonë e parqeve më të mira argëtuese pranë meje, por fëmijët tuaj janë shumë të vegjël për disa udhëtime? Vizitoni një nga parqet kryesore për fëmijë këtu

Shto një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *