25 најдобри ресторани за морска храна во близина на мене во Миртл Бич и САД

  - Ресторани со морска храна во близина на мене -

Ако уживате во морска храна, ние сме среќни да известиме дека Америка нуди плетеница ресторани со морска храна што ќе ја задоволат секоја желба.

Најдобрите продавници за морска храна

Дури и ако барате пријатни остриги барови со polубезна услуга или бурни ресторани со морска храна со музички настапи во живо и историја, сите тие служат за најдобрите морски плодови и регионални специјалитети.

Овие наградувани бизниси служат класични јадења со ракчиња, омилени во регионот, па дури и неколку ставки од мени во стилот на таверна. Најдобрите 25 ресторани за морска храна во Соединетите држави и Миртл Бич се наведени подолу.

ПРОЧИТАЈТЕ

15 најдобри ресторани за морска храна во Соединетите држави

1. Ресторани со морска храна: Фиола Маре, Вашингтон

На Фабио Трабучи Фиола Маре е почит кон извонредното јадење достапно околу брегот на Медитеранот. Вкусот на италијанската морска храна е дефиниран со постојано менување на менито кое ја искористува свежината на сезонските производи.

Најдобрите продавници за морска храна

Менито е светло обоено, со атрактивно подготвени јадења од најсвежиот зеленчук, морски плодови и главни стекови од ребра, како и органски сурови сокови, деликатни колачи и раскошни десерти.

Исто така, коктели инспирирани од светлината на морето и едноставната префинетост се служат во барот. Менијата за алкохол и вино беа курирани со акцент на вкусот и свежината, со влијанија од Италија и американски и меѓународни обичаи.

3050 K Street NW, Suite 101, Washington DC 20007, Телефон: 202-525-1402

2. Hogfish Bar and Grill, Ки Вест, Флорида

Бар и скара со свињи е локален ресторан во Флорида Кис, кој нуди јадење на плажа на стариот начин и вкус на Ки Вест.

Избор на јадења од брод до маса и мала чинија специјалитети за морска храна како пржени каламари а цевиче се служи на ова опуштено локално дружење.

Најдобри ресторани за морска храна Миртл Бич

Специјалитетите на готвачот вклучуваат пржени прстени и образи од груп, и двете популарни јадења од Флорида.

Исто така, именденото јадење се служи на свеж кубански леб со швајцарско сирење, кромид и печурки и има вкус сличен на раковини. Асортиманот на тако во стилот на Баја, придружен со ориз и грав, ќе ги израдува fansубителите на тако.

6810 Front Street, Stock Island, FL 33040, Телефон: 305-293-4041

3. 167 Рау, Чарлстон, Јужна Каролина

167 Суровини во Чарлстон е спин-оф на оригиналниот бар со остриги и пазар на морска храна на Нантакет. Диви остриги се откинуваат од студените води и се варат во јужен стил на оваа скромна ресторан.

Остригата се ослободува од лушпата со парење, а чадот од отворениот оган го подобрува слаткиот и солен вкус. Локалните специјалитети вклучуваат ролни од јастози, плескавици од туна и рибини такоа се исто така достапни во 167 Raw.

Најдобрите продавници за морска храна

Локални нацрти, како и избор на вина и шампањ, се достапни во барот на ресторанот.

Исто така, гостите можат да седнат во блескавата бела лента со 12 седишта или на една од двете заеднички маси, каде пријателските разговори се мешаат со топлата средина.

193 Свети Кинг, Чарлстон, СК 29401, Телефон: 843-579-4997

4. Матунак остриги бар, Јужен Кингстон, РИ

Барот за остриги Матунак е наполнет со најголеми остриги, цреши, мали вратови и ракчиња од Род Ајленд. Остригите од езерцето до чинијата на ресторанот се поврзани со зеленчук и билки од фарма до маса.

Најдобрите продавници за морска храна

Меѓутоа, за да се направат најдобрите рецепти, треба да се внимава одгледување морска храна и органски зеленчук со највисок квалитетНа Класични мезе од каламари се на менито, како и единствена салата од рак киноа со моркови и винегрет од лимон.

Локалните морски плодови и органски зеленчуци од нивната фарма се прикажани во супи, салати и сендвичи. Ambамбалаја послужена со ориз на кравите од рак од Алјаска се само неколку од достапните оброци со морска храна.

Разновидни јадења од стек, шпагети и пилешко месо го комплетираат менито.

629 Succotash Road, South Kingstown, RI 02879, Телефон: 401-783-4202

5. Лута колиба за ракови, Меса/Феникс, Аризона

Со 10 локации кои ги доставуваат најголемите јадења од кајун во Долината на Сонцето, Лута колиба за ракови во Меса, Аризона е државна морска храна за слава.

Дополнително, менито за ручек вклучува гума или лушпа од мида, како и мал избор на свежи крцкави салати.

Најдобрите продавници за морска храна

Гостите можат да прилагодат сад со избор на месо или крцкаво тофу сос и зачинето од избор на алтернативи за брз оброк исполнет со вкус.

на цело мени за вечера, кое е достапно цел ден, започнува со голем избор на предјадења за морска храна. Сендвичи, чинии со морска храна и избор на корпи за вечера со нивниот карактеристичен помфрит се исто така достапни.

2740 S Alma School Rd, Mesa AZ 85210, Телефон: 480-730-2722

6. Bob's Clam Hut, Kittery, Мејн

Ова е еден од најдобрите ресторани за морска храна во САД. Bob's Clam Hut се отвори во 1956 година, долго пред Route One да стане жив шопинг кварт денес.

Исто така, ресторанот е посветен на продолжување на служењето на познатата пржена риба во традиционален едноставен стил, како што очекуваа жителите на Мејн.

Најдобрите продавници за морска храна

Секој ден, школките на Боб се доставуваат свежи за да се обезбеди највисок квалитет на рачно избрана морска хранаНа Менито како што се чорба од јастог и пржени школки со потпис на Боб с still уште се подготвуваат со користење на оригиналните рецепти на Боб.

Bob's Clam Hut е посветен на управување со животната средина, бидејќи е целосно соларен и користи биоразградливи предмети и пластични алтернативи.

315 US-1, Kittery, ME 03904, Телефон: 207-439-4233

7. Ресторани со морска храна: Скара со црвена риба, Newу Орлеанс, Лос Анџелес

Свежа сезонска риба и морски плодови се служат во Red Fish Grill, која се наоѓа на првиот блок на улицата Бурбон. Ресторантите можат да седнат во огромниот остриги и коктел бар, во кој има голи brickидови од тули со уметнички дела од морски животни.

Најдобрите продавници за морска храна

Навикнати се состојките свежи на фармата и уловот на локалниот рибар креирајте карактеристични оброци како што се остриги за скара, црвена риба на скара на скара, и гумбо од морска храна со колбаси од алигатор.

Прекрасниот пудинг од чоколаден леб Red Fish Grill е совршен крај на секоја вечера. Супи, салати и сендвичи се достапни за ручек, додека вечерното мени содржи голем спектар на специјалитети од риба од залив и ракчиња.

115 Бурбон Свети, Newу Орлеанс, ЛА 70130, Телефон: 504-598-1200

ПРОЧИТАЈТЕ

8. Ле Бернардин, Newујорк, NYујорк

Ова е еден од најдобрите ресторани за морска храна во САД. Магуј и Гилберт Лекоз го основаа Ле Бернардин во Париз, а непосредниот успех на ресторанот доведе до негово проширување во Newујорк.

Едноставноста на само презентирање свежа риба подготвена со почит го нагласува принципот дека морските плодови треба да бидат во центарот на вниманието.

Најдобрите продавници за морска храна

Исто така, гостите можат да изберат од различни вкусови на готвачи, со или без парови на вино, ручеци од 3 јадења и вечери од 4 јадења на менито.

Дополнително, понудите на ресторанот беа проширени во 2014 година со додавање на софистицирана област за настани за специјални настани и корпоративни собири.

Тие, исто така, отворија елегантен вински бар со лесно мени и предјадења за споделување за да одат со растечката листа на вина.

155 W 51st St, Yorkујорк, NYујорк 10019, Телефон: 212-554-1515

9. Coni's Seafood, Инглвуд, Калифорнија

Морската храна на Кони подготвува автентична мексиканска морска храна во стилот на Најарит со најсвежите состојки увезени од Мексико.

Исто така, морската храна на Кони обезбедува наградувани деликатеси во населбата Инглвуд повеќе од 30 години, почнувајќи од неговата градина и пренесувајќи ја мантијата на неговата ќерка.

Најдобри ресторани за морска храна Миртл Бич

Менито започнува со ceviche предјадења и други класични класични морски плодови како што се campechana и marlin tacos.

Нивните оброци од ракчиња доаѓаат во различни вкусови, вклучително и лук од путер, топло црвено и џалапено со сирење и павлака. Свежо исцедена лимонада и избор на мексикански пива се меѓу достапните освежителни пијалоци.

3544 Западен царски автопат, Инглвуд, Калифорнија 90303, телефон: 310-672-2339

10. Ресторани со морска храна: Риба на мама, Паја, Хју

Флојд и Дорис Кристенсон патуваа низ Јужниот Пацифик четири години во потрага по крајната островска куќа, а рибниот дом на Мама е нивниот сон.

Меѓу морето на стефата во Мауи, младото семејство започна ресторан со свежа риба во 1973 година. Рибната куќа на Мама од почетокот служи оброци во полинезиски стил, произведени од секојдневниот улов на локалните рибари.

Најдобрите продавници за морска храна

Тропските Оно, прекрасно шарените Махи-Махи и жителите на гребенот како Лехи, Уку и Онага се меѓу рибите што се носат секој ден. Дневното мени с includes уште вклучува свеж улов на локални рибари, подготвено на ист начин како и Мама.

799 Poho Place, Paia, HI 96779, Телефон: 808-579-8488

11. Марискос Чивава, Тусон, АЗ

Чивава морска храна започна како мала поддршка за семејна храна што служеше цевиче, морска храна и коктели до популарниот штанд за овошје во Ногалес, Мексико.

Зборот за неговото прекрасно мени брзо се рашири меѓу луѓето и на крајот стана комплетен ресторан.

Најдобри ресторани за морска храна Миртл Бич

Кога дел од семејството се пресели во Аризона, тој исто така направи Марискос Чивава. Генерации подоцна, семејството с serves уште служи традиционални рецепти, познати пред скоро 50 години, вклучувајќи ги и нивните цевичи, маринирани ракчиња во сок од лимон и фрлени со домат, кромид, краставици и зачини. 

Исто така, менито за вечера нуди избор на риба, ракчиња и пилешки вечери послужени со салата, ориз и помфрит

1009 N Grande Ave, Tucson, AZ 85745, Телефон: 520-623-3563

12. Пазар и ресторан за морска храна „Безбедно пристаниште“, Мејпорт, Флорида

Маркетот и ресторанот за безбедни морски плодови е признат како најдобра морска храна во областа Jексонвил, заробена секојдневно и подготвена во неформална атмосфера. Повеќе од 25 години, пазарот продава свежа риба и локална риба на атлантските заедници.

 

Најдобри ресторани за морска храна Миртл Бич

Ресторанот се појави во 2013 година служејќи ги омилените на Флорида, варен по нарачка со живописен поглед на вода за да се види дека чамците доаѓаат од риболов. 

Дополнително, менито нуди закуски како што се редицата за гатор и начо ракчиња и широк избор на корпи за јадење послужени со пржени компири, зелка и кученца за тишина. Достапните супи, салати, тако и сендвичи нудат многу вкус и стил.

4378 Ocean Street #3, Mayport, FL 32233, Телефон: 904-246-4911

13. Пашифик Бич Продавница за риби, Сан Диего, Калифорнија

Рибарската продавница Pacific Beach за првпат ги отвори вратите во 2010 година со најсвежиот улов на денот. Клиентите можат да изберат од различни опции за риба и морски плодови на менито „Изгради-твое“.

Потоа изберете маринада и опција за презентација, како што се тако на скара или пржени, салати, сендвичи или чинии за вечера.

Најдобри ресторани за морска храна во Соединетите држави и во Миртл Бич

Омилените производи за продавница за риби вклучуваат тако од „Ананас Експрес“ и „Поке Боул“, направено со свежо сурово ахи натопено во соја сос, со вкус на ѓумбир и смачкана црвена пиперка, прелиено со морска дожд од Срирача иоли и авокадо и сервирано преку ориз јасмин со краставици и вонтон. На

1775 Гарнет Авенија, 92109 Сан Диего, телефон: 858-483-1008

14. Провиденс, Лос Анџелес, Калифорнија

Ова е еден од најдобрите ресторани за морска храна во САД. Провиденс дава најдобра морска храна од локално потекло, подготвена од признат готвач со финост и почит.

Меѓутоа, за да се одржи најдобриот квалитет за идните генерации, готвачот Цимерусти инсистира само да користи диви уловени, одржлива морска храна и риба од американските води.

Најдобри ресторани за морска храна во Соединетите држави и во Миртл Бич

Менито за ручек има класици како остриги на половина лушпа и школки, како и закуски вклучувајќи Вермилион Рокфиш и мени за дегустација од четири јадења.

Исто така, вечерата вклучена започнува со деликатеси како кавијар одгледувани од фарма и италијански бели тартуфи послужени со тестенини, рижото или омлет. Провиденс нуди три менија за дегустација со или без спарување на вино навечер.

5955 Авенија Мелроус, Лос Анџелес, Калифорнија 90038, Телефон: 323-460-4170

15. Пече скара за морска храна, Newу Орлеанс, Лос Анџелес

Готвачите Доналд Линк, Стивен Стријевски и Рајан Превит создадоа Пече скара за морска храна со влијанија од Јужна Америка, Шпанија и брегот на Заливот.

Менито содржи класични јадења со морска храна и рецепти од стариот свет, варени на отворено огниште со употреба на свежа локална риба и одржливи земјоделски резерви.

Најдобри ресторани за морска храна во Соединетите држави и во Миртл Бич

Суров бар со салата од морска храна и канџи од рак, мали чинии и грицки за почеток, супи и свежи салати од фарма и вечери со сом Луизијана и ракчиња од Заливот се меѓу опциите за јадење.

Фондацијата „Линк Стријевски“, која има за цел „да помогне во хранењето, едуцирањето и зајакнувањето на младите во Newу Орлеанс“, е наградуван ресторан што gives враќа на заедницата.

800 Magazine St, New Orleans, LA 70130, Телефон: 504-522-1744

ПРОЧИТАЈТЕ

10 најдобри ресторани за морска храна во Миртл Бич

Продолжете со читање за да дознаете за другите ресторани со морска храна во Миртл Бич.

1. Ресторан за морска храна на капетанот Georgeорџ

Ова е еден од најдобрите ресторани за морска храна во плажата Миртл. Ресторан за морска храна на капетанот Georgeорџ е едно од најдобрите 12 американски бифе за се што можете да јадете, што ветува задоволство и задоволство за триење на стомакот одеднаш.

Капетан Georgeорџ е задоволство за сите сетила, со својот фантастичен амбиент, eousубезна услуга и одлична храна за наводнување, која се наоѓа на оддалеченост од Бродвеј на плажа.

Најдобрите продавници за морска храна Миртл Бич

Буфетите на First Catch се прилично цени, а семејствата ќе бидат задоволни кога ќе го научат тоа деца под четири години вечераат бесплатно кога се купува бифе за возрасни.

Во ресторанот лесно може да се сместат големи групи доколку се направат претходни подготовки.

Се наоѓа на: 1401 29-та авенија, плажа Северна Миртл, Јужна Каролина, телефон: 843-916-2278

2. Rockefellers Raw Bar

Во Rockefellers Raw Bar, ќе најдете што и да барате. Rockefeller Raw Bar, кој се наоѓа во Северна Миртл Бич, е посветен на совршенство, за што сведочи одличната услуга на персоналот и секоја чинија за привлечност што излегува од кујната.

Најдобрите продавници за морска храна Миртл Бич

исто така, Во ресторанот се служи туна, јастог, школки, остриги, раковини и ракови, како и озлогласените котелчиња на пареа, кои горат жешка морска храна варени по ваш избор сосови и се неверојатно вкусни.

Амбиентот на Рокфелер Рау бар е подеднакво пријатен, при што вечера се повика да седат и да се релаксираат во една од луксузните капетански столови во ресторанот, додека шанкерот подготвува пијалоци и кујната започнува со работа.

Се наоѓа на: 3613 автопат 17 Југ, Северна Миртл Бич, Јужна Каролина, телефон: 843-361-9677

3. Dirty Don's Oyster Bar & Grill

Валкани донови остриги бар и скара е ресторан во стилот на Ки Вест со две локации во Миртл Бич, една по должината на пешачката патека, а другата во срцето на плажата Миртл. Служи с everything, од топли крилја до свежи остриги на половина лушпа.

Локалните жители и посетителите отидоа во „Валкани Донс“ за да ја пробаат својата кујна, особено познатиот Данкин тенџере, кој е натрупан со школки, павлака, колбаси и лук од лук.

Најдобрите продавници за морска храна Миртл Бич

Храната е извонредна без оглед на секоја локација што ја посетувате, а ресторанот доби дури и Сертификат за извонредност од TripAdvisor. Во текот на целата недела, не пропуштајте го нивниот среќен час и печени остриги!

Се наоѓа на: 408 21-та авенија Север и булевар 910 Северен Океан, Миртл Бич, Јужна Каролина, телефон: 843-448-4881

4. Префестонска бифе со морска храна

Буфе со морска храна од Престон се оствари сонот на enthusiубителот на морска храна. Ресторанот е одлична опција за јадење и за локалното население и за патниците, со вкусни јадења, некои од најдобрите услуги во областа и добредојден амбиент.

Големото бифе има вкусна риба и сочно говедско месо, како и вкусни страни како зачинети зеленчуци и свежо печени ролни од леб.

Најдобрите продавници за морска храна Миртл Бич

Огромниот бар за салати Престон, кој се состои од 15 метри јасни зеленило, шарени плодови, десетици преливи и деликатеси како салата од ракчиња и школки, салата од тестенини и ладно варени ракчиња, е едно од главните извлекувања на ресторанот.

Деца под три години вечераат бесплатно во детскиот бар.

Се наоѓа на: 4530 автопат 17 Југ, Северна Миртл Бич, Јужна Каролина, телефон: 843-272-3338

5. Светска бифе со морска храна

Ова е еден од најдобрите ресторани за морска храна во плажата Миртл. Во Seafood World Buffet, секој турист ќе ја најде идеалната вечера за одмор. Seafood World е познат по својата свежа морска храна, врвни стекови и најдобрите производи од локално потекло.

С Everything што ја напушта кујната се третира како уметничко дело, а секое јадење искуство се третира како прослава.

Најдобрите продавници за морска храна Миртл Бич

Уживајте во сочни стекови скара до совршенство или прекрасни морски плодови подготвени на различни начини. Нема сомнение дека со преку 100 работи на шведска маса, секој избор на храна ќе биде исполнет.

Ако на вечера не му се допаѓа да јаде од бифе, a la carte менито на Seafood World е исто толку неверојатно.

Започнете со нозе од рак од килограм, кабаби од морска храна или класика како целата чинија со јастози, чинија за морска храна во светот или скампи од ракчиња.

Се наоѓа на: 411 автопат Северен Кингс, плажа Миртл, Јужна Каролина, телефон: 843-626-7896

6. Куќа Чесапик

Куќа Чесапик ги обезбедува најдобрите локални морски плодови и стекови од USDA повеќе од 40 години, и е во семејна сопственост од 1971 година.

Локацијата на ресторанот е доволна за да ги задржи клиентите сами да се вратат, со прекрасни погледи на брегот што ќе ги маѓепсаат сите.

Најдобрите продавници за морска храна Миртл Бич

За срдечна вечера, пробајте ја познатата риба чорба на чичко Бил и не заборавајте да нарачате странична салата за да земете примерок од домашните преливи за салата во ресторанот.

Не заборавајте да го завршите оброкот со неколку познати ролни од цимет од Чесапик Хаус, кои се печат свежи секој ден во пекарницата.

Се наоѓа на: Телефон: 843-449-3231, 9918 автопат 17 Север, Миртл Бич, Јужна Каролина

ПРОЧИТАЈТЕ

7. Остриги бар на Бимини и кафе со морска храна

Кога станува збор за Остриги бар и кафуле на Бимини, нема лоши денови. Бимини, кој првпат ги отвори вратите во 1985 година, го носи вкусот и чувството на островите на плажата Миртл речиси 30 години со избор на најсвежи морски плодови и риби во државата.

Најдобрите продавници за морска храна Миртл Бич

Посетителите можат да очекуваат извонредна услуга од пријатните вработени, како и фантастичен ресторан, мени со широк пијалок и музика во живо што предизвикува танц.

Изберете специјалитети како тенџере со пареа, кое вклучува половина дузина од остриги, школки и школки, како и четвртина килограм вкусни ракчиња, половина килограм глупости и пченка на кочан за цело искуство на Бимини.

Возете во внатрешноста на островот Бимини и вечерајте со некои од најголемите морски плодови на островот кај Бимини.

Се наоѓа на: 930 Lake Arrowhead Rd, Myrtle Beach, Јужна Каролина, телефон: 843-449-5549

8. Ресторан и дневна на Пјер 14

Ова е еден од најдобрите ресторани за морска храна во плажата Миртл. Ресторан и дневна пристаниште 14 се сервирање на некои од најдобрите оброци на еден од најиконските брегови на Миртл Бич од 1985 година, со зачудувачка океанска глетка, супер сурфање и зајдисонца кои викаат.

Најдобрите продавници за морска храна Миртл Бич

Пристаништето 14 е во сопственост на Брајан Девере и се гордее што е единствено искуство во исхраната што го издвојува од другите ресторани во соседството.

Посетителите на ресторанот за ручек можеа да земат примерок од гигантскиот сендвич со риба или сендвич со торчиња со ракови, додека вечерните гости треба да изберат пилешки раковини, чинии со лушпа или чинија.

Гостите исто така можат да се обидат да ловат риби надвор од пристаништето во текот на сезоната, бидејќи во ресторанот има продавница за мамки и работилишта одзади.

Се наоѓа на: 1306 булевар Северен Океан, Миртл Бич, Јужна Каролина, телефон: 843-448-6500

9. 21 Главна на Северна плажа

21 Главна на Северна плажа е производ на над 25 години искуство и ентузијазам за извонредна кујна и елегантни локации и е во сопственост и управување на Ловин Овен Кејтерс, реномиран угостител во Лонг Ајленд и Менхетен.

Најдобрите продавници за морска храна Миртл Бич

Исто така, главното мени 21 содржи 28-дневно суво месо, како и најдобрата и најсвежата морска храна достапна на Миртл Бич. Ресторанот е познат по служењето на најголемото суши на Гранд Стренд.

Посетата на 21 Мејн на Норт Бич нуди извонредно искуство за јадење, со повеќекратни почести под нивниот појас и силно почитување на состојките и кујната што ја прават.

Пробајте ја чинијата со јастог со ладна вода и колачи со лосос како предјадења, како и јужните деликатеси и одличното суши во менито за главно јадење.

Се наоѓа на: 719 булевар Северна плажа, Северна Миртл Бич, Јужна Каролина, телефон: 843-315-3000

10. Г -ѓа Риба Морска скара

Ова е еден од најдобрите ресторани за морска храна во плажата Миртл. Целта на г -ѓа Фиш е да направи секој гостин да се чувствува како локален жител кога ќе го напушти ресторанот, а таа тоа го постигнува со тоа што ќе ги направи работите неврзани. Не дозволувајте хартиените плочи и недостатокот на фини сребрени предмети да ве измамат.

Извонредните готвачи на г -ѓа Фиш можат да се фокусираат на тоа да се служи само највкусната и најсвежата риба на секој вознемирен гостин, бидејќи тие одлучија да не се фокусираат на прекрасните поставки за место.

Најдобрите продавници за морска храна Миртл Бич

Г -ѓа Фиш купува локално колку што е можно за да ги одржува работите разумни, што само додава на одличната храна и добредојдената семејна средина на ресторанот.

Една посета е с it што е потребно за да се закачиш, а туристите никогаш не остануваат гладни.

Се наоѓа на: 919 авенијата Бродвеј, Миртл Бич, Јужна Каролина, телефон: 843-946-6869

Се надеваме дека ви се допадна оваа статија и дека ви беше доста корисна. Ако имате какви било прашања или предлози, правете добро да оставите коментар и исто така, споделете ја оваа статија со вашите пријатели. 

Додадете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *