20 најдобри места за одмор за парови за викенд во Флорида

 - Најдобри места за одмор за парови -

Уживајте некое време далеку со вашиот значаен друг во овие прекрасни локации на Флорида. Флорида нуди одлична мешавина од плажи со бел песок, пријатно време и луксузни хотели за романтично патување со некој што го сакате.

Планирајте луксузен одмор за двајца во едно од овие раскошни одморалишта на Флорида и направете спомени што ќе траат цел живот. Прочитајте ја оваа статија за повеќе за Најдобрите места за одмор за парови. 

најдобрите места за одмор за парови

Како едно од најдобрите места за бегство во САД, Флорида не нуди ограничување на алтернативи во врска со организирање значајни патувања на крајот на неделата.

Без оглед на тоа дали бараат екстравагантни сеопфатни екскурзии на крајот на неделата или повлекување на искрениот пар (или, покрај тоа, подолги бегства од Флорида), скоро 125 милиони луѓе го посетуваат експресот секоја година.

Огромното извлекување? Навистина, прво, Флорида постојано нуди многу дневна светлина и топли температури. Потоа, во тој момент, постојат многу морски брегови на државата.

Екскурзиите на плажите на Флорида можат да се воодушеват во основа на кое било место, од Бег кон север и по општите потези на крајбрежјето на Влезот и Атлантикот - дури и во минималното тропско небо на Ки Вест.

20 најдобри места за одмор за парови во Флорида

Еве некои од најдобрите места за одмор за парови во Флорида, каде паровите можат да се релаксираат, да уживаат во релаксирачки викенд и повторно да се поврзат едни со други во романтична средина опкружена со прекрасни плажи и пенливи зајдисонца.

1. Најдобри места за одмор за парови: Свети Августин

најдобар одмор

Одете кон Свети Августин ако вие и вашиот совршен партнер ви се допаѓа историјата. Прекарот Антиквираниот град поради неговото основање во 1565 година, најискусната постојано вклучена населба во САД е натоварена со атракции на шпански аџии што вреди да се разгледаат.

Започнете со својата посета истражувајќи ги популарните јавни знаменитости на Свети Августин, Кастиoо де Сан Маркос, утврдување на седумнаесеттиот век што работеше за заштита на шпанската Флорида од приватниците и англиските војници.

Потоа, во тој момент, инвестирајте малку енергија во соодветно именуваниот Стар затвор пред да го посетите археолошкиот парк Понсе де Леон во младинскиот археолошки парк, каде што вие и вашиот животен партнер можете да пиете од легендарните пионери на пролетните рани, прифатени дека имале непријателство кон созревањето на својствата.

За да добиете преглед на важни автентични локални места како овие, следете насочена посета за шетање.

2. Тематски паркови Орландо

Во врска со одењето со деца, има мала неизвесност Орландо е едно од најдобрите семејни места за одмор во Флорида. Без оглед на тоа дали барате два или три крајот на неделата, Орландо е исто така неверојатна одлука.

Инвестирајте ја својата енергија во средишниот град Орландо, учествувајте во погледот на просторот на тркалото во паркот Симбол или сетете се на вашето детство во еден од добро познатите Забавни паркови.

Тука неспоредливиот Волт Дизни го измисли она што се претвори во најпосетениот и најпознат забавен парк на планетата: Волт Дизни Ворлд.

Навистина четири паркови се преселија во една неверојатна цел на Флорида, Волт Дизни Свет нуди с everything што е потребно за вонредно патување во Флорида.

Ова се движи од возбудливи ролеркостери и возења, водени паркови со влажна забава, извонредни релаксирани и средби со висока храна.

Исто така, има многу шопинг, спортски вежби (голфот тука е огромен), забава и прослави и дел од врвните одморалишта на Флорида во кои може да се сруши по целата таа енергија.

3. Хокс Кеј одморалиште - Патка Клуч

места за одмор за парови

Паровите што бараат авантура ќе се заубат Хокс Кеј одморалиште, оаза од 60 акри, која се смета за едно од најголемите одморалишта на Флорида.

Со марина со целосна услуга и многу активности на располагање, нема да ви биде здодевно во текот на вашата посета.

Достапни се активности како нуркање, нуркање, пливање со делфини и кајак до околните тропски острови.

По еден ден возбуда, опуштете се на базенот за возрасни со освежително мохито или закажете смирувачки третман на телото во бањата Calm Waters.

 4. Најдобри места за одмор за парови: Ки Вест

Посета на Ки Вест е токму она што го одобрува специјалистот за обожавање. Топлата клима, шармантниот ветер, хипнотизирачкиот морски брег и прекрасното зајдисонце прават идеален амбиент за учество во срдечна екскурзија во Флорида за парови кои се далеку од раздвижениот живот.

На најјужното место на државата на дневната светлина, Ки Вест е едно од најискрените екскурзии на крајот на неделата во Флорида Кис, кое нуди енергичен ноќен живот, извонредни острови и морски брегови, разновидна храна и широк опсег од две или три вежби.

Искрени активности во Ки Вест

 • Ки Вест е фрагментиран без лебдење и крстарење. Паровите можат да изнајмат брод или да изберат собирна посета и да ги истражат водите.
 • Зајдисонце во Ки Вест се навистина вонземски. Се чувствува поискрено кога го цените со вашата сакана додека дегустирате тропски пијалок.
 • Погледнете го познатиот Ки Вест Бикон, еден од најубавите светилници на Флорида. Гостите можат да ги зголемат 88 фази на врвот и да учествуваат во неверојатните перспективи на градот и морето од врвот.
 • Ки Вест е исто така познат по својот брилијантен корален гребен. Задржете место за пливање или нуркачка посета и учествувајте во романската средба со посета на корални гребени и други океански животни.
 • За целодневно искуство, резервирајте посета на Dry Tortugas, која е достапна едноставно преку хидроавион. Најдете го овој далечен остров, остатоците од тврдината ffеферсон и други искуствени вежби.

Прочитајте исто така:

5. Cheeca Lodge & Spa

Населен на заносната Остров Исламорада, ограничен плукање на земјиште опфатено со тиркизна вода која изобилува со морски животни и редовно е позната како „Спортскиот риболов главен град на светот“,Хотел Чеека е идеално бегство од Флорида за оние кои треба да ја прифатат величественоста на природата.

Собите и апартманите за посетители се пустинска пролет на опуштање и утеха и елементарна внатрешност и современа стилска тема на Западна Индија со џамбо кревети, мермерни бањи, екстравагантни обвивки и приватни галерии што не водат сметка за морето, плимното езерце или совршениот пат.

Тековните удобности вклучуваат телевизори со плазма екран од 42 инчи и плеери со сини зраци и 24-часовна администрација во собата. Во случај да се надевате дека ќе се опуштите во Флорида во еден од најдобрите хотели, Cheeca Cabin е неверојатна одлука.

Приватниот хотел со морски морски брег и одличен базен се оптимален метод за разладување, заедно со мешани пијалоци од барот покрај базенот.

Учествувајте во експанзивен опсег на водни спортови, вклучувајќи пливање, товарење со весла, падобран, патувања во семејни риболов и ноќни патувања, или разлабавете се со либерални лекови во елитниот бањи и фокусот на благосостојбата за да ве остават опуштени и обновени.

6. Најдобри места за одмор за парови: The Breakers

најдобрите места за одмор за парови

Во случај да барате екстраваганција, бегство од Флорида, поставете се на Палма морскиот брег со прекрасни перспективи над Атлантско Море, одморалиште Брејкерс нуди стил и префинетост.

Се воведува исклучително одредена и пријатна погодност во опсегот на избор на соби и апартмани кои се разубавени со богати, мазни тонови и увезена стока.

Со неверојатни живеалишта во внатрешноста и надворешноста, и прекрасните морски глетки, овие апартмани нудат секоја екстраваганција за да гарантираат целосна утеха и тишина, вклучувајќи прекрасни камени бањи, нагласувајќи длабоки кади за натопување и одделни тушеви со стакло.

Искусете го најдоброто од блиската и глобалната храна во една од осумте непогрешливи ресторани, кои нудат иновативни менија што ги отсликуваат променливите сезони и изобилството на Флорида.

Од вкусни стекови со одличен квалитет Флагер Стекхаус до нови секојдневни добивки и изложби на нова риба во The Fish Bar, секоја ваша кулинарска желба ќе биде задоволена.

7. Островот Санибел

Островот Санибел е искрено место каде паровите сакаат да прават спомени што ќе останат засекогаш. Тоа е рај за двојка, опкружен со морски брегови со бел песок. Овој прекрасен остров на гребенот со пречки во Влезот на Мексико има богата историја со приватници, Индијанци од Калуса и шпански патници.

Островот Санибел нуди слики од чувства и блискост за паровите преку својот широк спектар на специјални ресторани, продавници и свадбени поставки. Дополнително, тоа е мирно, мирно место и прави оптимално срдечно расположение за птиците loveубов да инвестираат квалитетна енергија. Песокот на овој остров е исклучително зачудувачки.

Искрени активности на островот Санибел

 • Едноставно опуштете се на морскиот брег или прошетајте покрај брегот со вашиот соучесник неразделно. Земете целосен здив и почувствувајте ја спокојството на морскиот брег.
 • Познато е островот Санибел и Строполд Маерс по прекрасните школки. Собирањето школка со вашиот значаен друг може да биде исклучително срдечно.
 • Островот Санибел е исклучително близу до природата. Паровите обожаваат да го посетуваат засолништето на Ј.Н. „Динг“ Слатко срце Нескротлив живот што вклучува асортиман на нормален природен живот среде мангрови, езера и килограми. Ова е идеално место за правење две или три слики.
 • Обидете се да не го пропуштите ноќното време на морските брегови на островот Санибел и Строполд Мајерс. Bowman's Seashore и Sanibel Beacon Seashore се две добро познати ноќни признанија што ги предлагаме.
 • Папахоличните парови треба да ја посетат Магазин на Санибел за некои неверојатни продавници и ресторани.
 • Домените на пеперутки се неверојатно место за да се цени природата и да се видат различни видови брилијантни пеперутки.

8. Најдобри места за одмор за парови: Мал факел

места за парови

Паровите кои бараат мир и тишина ќе уживаат во својот престој во Little Palm Island Resort & Spa. Според поранешните посетители, ова одморалиште на Флорида Кис Мал клуч за факел, се наоѓа на 27 милји североисточно од Ки Вест, изгледа како рај.

Хотелот само за возрасни тврди дека обезбедува „идеален спој на осаменост и елеганција“ и е достапен само со хидроавион или брод (од кои вториот е покриен со 12.5 проценти дневна такса за одморалиште).

Посетителите ќе најдат високи тавани, ролетни за плантажи, приватни палуби и тушеви за внатрешни работи на отворено во секој од бунгаловските апартмани инспирирани од Британската Западна Индија.

Покрај тоа, премиум апартманите имаат бакарни бањи на отворено и приватен пристап до плажа со огнена јама.

9. Неаполско одморалиште на плажа

Одморалиште на плажата Неапол Гранде, едно од врвните бањски одморалишта во Флорида, лежи на три милји бела песочна плажа, каде што вие и вашата сакана може да ги потопите прстите во песок во приватноста на вашата двојна лежалка.

Пливајте во нивниот базен само за возрасни, набудувајте го водниот живот лично и лично во кајак или наздравете за романтично зајдисонце од изолираноста на сопствениот балкон.

По разгледувањето на знаменитостите на Мексиканскиот Залив, поминете го попладнето релаксирајќи се во нивната спокојна органска дневна бања.

10. Одморалиште на островот Јужно Море - остров Каптива

места за одмор

Одморалиште на островот Јужно Море опфаќа целина од едниот крај на прекрасниот остров Каптива, со дополнителни колички за возење.

Паровите можат да уживаат во изнајмување велосипед, часови по едрење, кајаци за истражување на мангрови и жешки кади во базенот на лагуната за да се опуштат после еден ден возбудувања, покрај прекрасното крајбрежје на одморалиштето на 2.5 километри.

Возете романтично возење со едрилица околу островот Каптива и националниот парк Кајо Коста за можност еднаш во животот да гранатирате и да гледате делфини. Едноставно е да се разбере зошто ова е толку омилена дестинација за меден месец во Флорида.

11. Република Конх

Ки Вест-веројатно најдоброто место за посета на Флорида за возрасни лица кои бараат брзо бегство до крајот на неделата, откако ќе се доживее, ефективно не се занемарува.

Во прилог на фактот дека ова е мал тропски остров најјужниот град во земјата, тој е дополнително еден од најинтересните што се однесува до неговата разновидност.

Возбудлив спој на Карипските и европските влијанија - заедно со огромен дел од Југот за секој случај - овде, ќе пронајдете бесконечен кластер на активности што ги стимулираат пупките за вкус и ги вклучуваат факултетите.

Голем дел од енергијата е фокусирана на ентузијастичкиот Дувал Пат, улица долга 1.25 милји што им овозможува на луѓето пеш да шетаат од брегот на заливот Мексико до Атлантикот.

На пат, има с that што може да биде потребно за да бидете зафатени за време на бегството на крајот на неделата, од музика и готвење од Куба, до пазарење на стилски изложби и продавници за продавници (или, покрај тоа, продавници за подароци без вкус) На

Потоа, во тој момент, има зачудувачки зајдисонце, пофалени со нетрпение секоја вечер на плоштадот Мелори со презентации на гимнастика и букинг

12. Маргаритавил Холивуд Бич Ресорт

за парови

Холивудски морски брег, Маргаритавил Холивудско морско одморалиште е екстравагантен комплекс за повлекување и пренасочување, мотивиран од стиховите и начинот на живот на вокалистот, музичарот и творецот Jimими Бафет.

Повлекувањето вклучува мешавина од раскошни апартмани и пријатни простории збогатени со ладни сенки на плажа, кои опфаќаат бањи со тушеви од дожд и кади што потопуваат. Приватните опремени настрешници вклучуваат прекрасни морски глетки.

Со текот на денот, учествувајте во забавни вежби базирани на морскиот брег, на пример, сурфање на телото, качување на веслање и сурфање на FlowRider.

Околу вечерта, погледнете една од осумте опуштени и раскошни сцени за гозби и пренасочување на повлекувањето, од неверојатен стек и вино на JWB Prime Steak and Fish до мешани пијалоци во LandShark Bar and Barbecue, или 5 часот Некаде бар и скара.

13. Плажа Клирвотер

најдобрите места за одмор за парови

Со мешавина од неверојатна клима, прекрасни морски брегови и многу искуства, Clearwater е позната специјална локација за прва ноќ во Флорида.

Пронајден само 45 од терминалот Тампа Ворлвејдд Ер, овој град на морскиот брег на Флорида се наоѓа на островот со опструкции и нуди асортиман на шопинг, врвна храна, вежби за вода и многу атракции што треба да се ценат.

Искрени активности во брегот на Клирвотер

 • Од Метрополитен Марина Клирвотер Сишор, двојките можат да санкционираат посета на приватен брод или да резервираат патување, или искуства со делфини.
 • Барате нешто похрабро? Можете да изберете посета на лопатка или посета на кајак и да убедите можност да бидете во близина на природата и нескротливиот живот.
 • Шокирајте ја вашата негувана со резервација на маса за срдечна вечера во Карета на влезот. Тоа е удобен ресторан и пријатно оживеан со прекрасно чувство.
 • Возете со срце со брод во езерото Тарпон, добро познато езеро во Флорида, кое се најде само на кратко од морскиот брег на Клирвотер.

Прочитајте исто така:

14. Мајами

Познат по својата тиркизна вода, белите песочни морски брегови, дивиот ноќен живот, групата Кубанци и светската сцена со храна, Мајами е едно од најискрените бегства на неделата во Флорида. Шокантно, тука ќе откриете многу бесплатни активности во Мајами.

И покрај фактот дека Мајами е генерално познат по своето социјално наследство и забавна средина, има и срдечна страна. Мајами ги има веројатно најдобрите брегови на Флорида за парови.

Треба да посетите Мајами да се сретнете со најдобрите двојни екскурзии во Флорида. Најискрените места на овој град на волшебност се сеќаваат на незаразените домени за италијанските ренесансни градини и раскошните шумски предели со мангрови што можат да им овозможат на паровите лични минути меѓу тишината на природата.

Срдечни активности во Мајами

 • Не можете да го посетите Мајами без да го испитате брегот на Мајами. Инвестирајте олабавување енергија на морскиот брег или едноставно прошетајте по пешачката патека во брегот на Мајами. Јужниот брег може да биде идеално место за поединци кои бараат искрено бегство во Флорида за парови.
 • За искрено навечер, резервирајте патување на самракот низ Бискејн тесен и Јужен морски брег.
 • Паровите можат да изнајмат велосипеди од продавници за изнајмување велосипеди и заедно да го истражат овој искрен град на Флорида. Регионот Јужен брег има идеална територија за возење велосипед.
 • Паровите за храна можат да се забавуваат со некои легитимни кубански посети на храна и култура во Мала Хавана. Тоа е неверојатна шанса да се научи кубанската култура.
 • Погледнете го пристаништето за парк Јужен Поинт, кое ги нуди веројатно најдобрите сеопфатни перспективи за морето со хоризонтот на градот како глетка.
 • Резервирајте класа за готвење и добијте активно искуство заедно со друга експертиза за готвење. Забавно е исто како и од срце.

15. Најдобри места за одмор за парови: Циркус во Сарасота

најдобар одмор

Служи од Сарасота-Брадентон Глобал Ер терминал, претходниот чаршиски град Сарасота прави возбудливо бегство на крајот на неделата за семејствата кои бараат извонредна цел на брегот.

И покрај обилното сонце и песок, Сарасота е позната како старото маало на карневалот Ринглинг браќа и сестри, со наследство кое живее до денес.

Генерално впечатливо меѓу многуте референци за Ринглингс е неверојатно привлечниот манастир на Ка д'Зан.

Овој дворец, претходниот дом на Johnон Ринглинг, во моментов е примамлива изложбена сала преполна со интригантни реликвии и стоки и е фокусно парче на „Ринглинг“, собир на атракции што исто така вклучува галерии посветени на специјалниот асортиман на семејството и историската позадина на чаршијата.

Тоа е интригантна средба, разумна за младите и возрасните ... сепак, бидете подготвени да го поминете во суштина подобар дел од денот овде.

16. Дестин

двојки

Судбина може да биде следната цел за паровите кои бараат искрено бегство на морскиот брег во Флорида. Овој морски град на Флорида важи за морски брегови со бел песок и сина тиркизна вода.

Дестин има своја привлечност и им нуди на гостите идеални климатски услови цела година и неколку турнеи.

Меѓу многуте различни работи, Дестин е познат по своето срдечно неформално сместување, хотелот Хендерсон Парк. Резервирајте крај на неделата во прекрасниот пансион за ноќ и учествувајте во ручек по ваша одлука за вечера во стилот на екскурзија на плажа.

Земете еден од многуте велосипеди што ги нуди чудесниот мал ан и возете низ прекрасната област или по прекрасната улица на плажа. Со прекрасните плажи со скапоцен камен, ќе треба да учествувате во многу спортови на вода, како што се падобранство и крстарење при посета на чамец со стакло.

Романтични активности во Дестин

 • Донесете неколку крпи и учествувајте во лежерна екскурзија со вашиот соучесник на шеќерно-белите песоци на плажата Дестин. Или потоа повторно шетајте по плажите и соберете школки.
 • Резервирајте посета на хеликоптер од Timberview Choppers за перспектива на 10,000 стапки на овој прекрасен град и влезот. Ги нуди веројатно најдобрите перспективи на пристаништето Дестин, островот Окалоса, градот Панама и други прекрасни места.
 • Земете ја вашата мила на искрено самрак за да го посетите Емералдниот брег. Учествувајте во тивката нормална величественост на пристаништето Дестин, заливот Чоктаучи и островот Рак во самрак.
 • Учествувајте на срдечен датум во Марина Бистро, неверојатна трпеза што го занемарува пристаништето. За да го направите вашиот состанок критичен, тие исто така имаат избор за лесна ноќна вечера.

17. Најдобри места за одмор за парови: плажа Санта Роса

Барате екскурзии за комеморација во Флорида? Сместено во Провинција Јужен Волтон, Санта Роса е добро познато срдечно бегство во северна Флорида кое нуди купишта вежби и атракции идеални за парови.

Со 26 милји бел, сладок песок и неверојатни тиркизни води, плажата Санта Роса е веројатно најубавата плажа во Флорида за парови.

Во случај да сте искрени и барате срдечен престој за специјална прва ноќ во Флорида, треба да ја посетите Санта Роса. Градот е преполн со блиски изработки, извонредни јадења, флаширање работи, државни паркови и некои други.

Романтични активности во плажата Свети Ник Роса

 • Тиркизна вода и шеќерно-бело крајбрежје се идеални за скитници. Од пливање до качување со веслање и кајак, паровите ќе откријат многу пристапи за да имаат убави моменти заедно.
 • Вкусете пијалок што оживува и истражете го градот на посета на педали на брегот на Емералд.
 • Езерото Рид Риџ е апсолутно неопходна посета на плажата Свети Ник Роса. Ова е едно од неколкуте места низ целата планета каде што можете да го видите ова нормално чудо.
 • Уживајте во бањата на двојката. Вратете го вашиот дух и тело со ублажување на триењето на грбот или третман на телото при искреното бегство од Флорида.
 • Гозба на врвно ниво во Свети Ник Роса Бич Козјари „Риба“ и „Ла крема тапас бар“ и двете се исклучително познати овде и се занимаваат со разни видови вкусни риби и јадења од копното.

18. Плажа Свети Пит: Дон ЦеСар

Без оглед на тоа дали вие и вашиот соучесник сакате инспиративни романтични приказни или само треба да се одморите од веројатно најдобрата плажа на Флорида, Wear CeSar заслужува престој.

Отворен во последниот дел од 1920 -тите како признание за изгубената loveубов на симболот на земјата Томас Роу, The Wear CeSar постојано ги поканува патувачките bубовни птици и парови со надеж дека ќе го потпишат договорот.

По влегувањето во розовиот замок, вие и вашата сакана ќе се чувствувате како да сте се осмелиле назад во времето поради старостите суптилностите на имотот, на пример, ретро подови за плочки, плетени производи и додаток за печатење лисја од палми.

Оваа енергија на 20 -тите години на Гром е особено јасна во влезната лента, која служи за одредување мешани пијалоци и мали чинии во текот на денот. За поискрено опкружување, уживајте во слатко уживање во салонот за замрзнат јогурт, за да го цените на плажа додека гледате зајдисонце, или стискајте се со некој од

Огнени јами на отворено на Роу Бар. Маритана, главното кафуле, е местото каде што треба да отидете ако вашето идеално ноќно излегување во градот вклучува грицкање и ценење познавачка риба.

После задоволување на желбата или гаснење на жедта, одете на заби во еден од двата надворешни базени, расипајте се во бањата со површина од 11,000 квадратни метри или стекнете велосипеди за заемодаватели-што секојдневно ги наплатува надоместокот од 36 долари-за да погледнете соседни атракции како Паркот Тврдина Де Сото, 1,136 дел од копнен парк што се наоѓа на 7 милји јужно од имотот.

19. Романсата на Свети Августин

Едно од најсеверните урбани области на источниот брег на државата на дневната светлина, Св. Августин е дополнително еден од најискусните.

Не точно еден час возење јужно од acksексонвил, овој прекрасен град со ledидови е основан во текот на шеснаесеттиот век од Шпанците и сфатил како да го задржи својот европски блесок.

Историски значајната област е исто така дом на разни прекрасни срдечни конаци, хотели и куќи за гости, и е шармантно да се посети што води пакет до Божиќ.

За време на оваа весела сезона, патиштата се осветлени со застрашувачки влијанија - толку прекрасни што помогнаа да се забетонира статусот на Свети Августин како „најдобриот божиќен град во Флорида“.

Тоа е брилијантно место за истражување со одење (ќе треба да го оставите возилото во еден од заминувачките региони на рабовите и да возите во случај да е окупирано), особено околу стариот граничен кварт.

Зачуван многу како што би било во седумнаесеттата и осумнаесеттата стотина години, овој интересен регион го прикажува животот пред извесно време. Тука може да се видат различни фокусни точки, особено многу спасеното упориште Кастиoо де Сан Маркос.

20. Најдобри места за одмор за парови: Амелија Ајленд

најдобрите места за одмор за парови

Флорида е дом на разни острови, сепак, малкумина се прилично шармантни како Остров АмелијаНа Овој остров на североистокот на Флорида, пронајден на 34 милји горно источно од acksексонвил, привлекува двојки во потрага по запуштени плажи богата вегетација и опуштени вежби.

Паровите веднаш ќе почувствуваат универзуми од реалноста додека шетаат под шпанските дрвја покриени со зеленило што помагаат да се промени овој остров во опуштена пустинска пролет.

Дополнително, целта од 13 милји плажи, кои го истакнуваат деликатниот апалачки кварцен песок, додаваат на нејзината разгледница што може да се пофали. Паровите можат да погледнат на островот со закуп на велосипеди од легитимен снабдувач како SuperCorsa Cycles за да ги користат на неколку километри ликвидација на брегот.

Патеки за секого од аматери до иновативни велосипедисти патуваат во различни области низ островот, меѓутоа, патеката долга 6 милји низ државниот парк Stronghold Secure е особено позната.

Во моментот кога на bубовните птици им е потребен одмор од патување низ центарот за рекреација, тие можат да истражат Заедничко конфликтно зајакнување на периодот на конфликти или да бараат школки и заби од ајкули на неговите плажи.

Паровите исто така можат да изберат неколку часа да ги погодат врските на една од петте неверојатно познати патеки на островот Амелија или да се упатат кон паркот Питерс Дирек Бич, за да го гледаат зајдисонцето додека јаваат коњчиња.

Поврзано читање:

Иако можеби Вирџинија ја имаме за сакани, а Луизијана може да биде државата со која безнадежно се заубувате уште еднаш, Флорида е држава на дневна светлина - и ги нагласува местата за оддалечување од таа привлечност за секој вид двојка.

Носталгичните двојки можат да го насочат своето помладо јас во забавните паркови во Фокал Флорида, bубовните птици кои бараат сигурност можат да апсорбираат малку сонце на исфрлени песоци, а buffубителите на историјата можат неразделно да шетаат низ измамливите скромни заедници.

Ве молиме оставете коментар, како оваа статија за Најдобрите места за одмор за парови, и кажете им на вашите пријатели и семејство за тоа!

Додадете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *