Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

 - Забавни паркови во близина на мене - 

Со наближувањето на училишните празници, семејствата ќе бараат место за одмор. Така, ние составивме листа на нашите омилени тематски паркови за да уживаат младите и младите.

Сепак, одредени тематски паркови навистина се издвојуваат по локации што обезбедуваат прекрасна низа атракции насочени кон малите деца со помала храброст и помала еластичност.

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

Паркот за забава ќе биде совршено место за присуство за да им дозволите на вашите деца да исфрлат дел од изградената пареа. Ролери на морскиот брег и извртување на слајдови им овозможуваат голема возбуда на големите деца.

Ние сме огромни деца во срцето, затоа сакаме да одиме во тематски паркови, но со дете. Поради трошоците за билетите, одете во тематски парк со градинка понекогаш има малку смисла.

Тематските паркови се одлични за забавен семеен ден, но не се секогаш совршени ако имате мали деца кои не се доволно возрасни за возење.

Потоа, тука се возбудливите ролеркостери, кои можеби се популарни кај адолесцентите и постарите деца, но се премногу застрашувачки за помалите деца - па дури и ако се доволно храбри, можеби нема да можат да возат ако не се доволно високи.

Добрата вест е дека тематските паркови забележаа и се прилагодуваат за да се грижат за малите деца и малите деца, како и да вградат дополнителни елементи за да ги направат парковите попријателски за бебињата.

Зборуваме за одредени простори, мали атракции погодни за деца и области за меки игри каде што можат да го поминат времето.

Постојат неколку тематски паркови во Обединетото Кралство кои се соодветни за мали деца и мали деца, што ги прави одлични за вашето следно семејно излегување.

35 најдобри забавни паркови во близина на мене во Обединетото кралство за да одите со деца

Подолу се прикажани неколку забавни паркови во близина на мене:

1. Парк Паултонс, Хемпшир

Ова е еден од забавните паркови во близина на мене.

забавни паркови близу мене

Светот на свињите Пепа е три прекрасни зборови за родителите.

Исто така, Големото возење со свињи на Пепа, свирката со хеликоптер „Мис зајак“ и Авантуристичкото возење со диносаурус Georgeорџ се меѓу седумте тематски возења во паркот Паултонс посветени на познатата маскота за деца.

Да не зборуваме за додавање на две дополнителни возења минатата година, што ги разгледавме овде.

Исто така, постојат многу шанси за запознавање и поздравување за малите да комуницираат со нивните омилени ликови, како и продавница за играчки на лице место, ако сакате да ги почестите со сувенир од денот.

Приемот на тематски парк вклучува Peppa Pig World, и некој слично го насочи остатокот од паркот кон помали деца.

2. Кули Алтон - Алтон, Англија

Ова е еден од забавните паркови во близина на мене.

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

на Кули Алтон е дом на некои од најсмртоносните атракции во светот, вклучувајќи го и првиот светски ролеркостер со 14 јамки и првиот слободен пад во светот, и сигурно ќе ги исплаши дури и најтешките трагачи по возбуда.

Исто така, им одговара на децата со пеење и танцување CBeebies Land, во кое има 14 возења, различни настапи во живо и поврзан хотел. 

3. Плажа на Блекпул Задоволство

Ова е еден од забавните паркови во близина на мене.

Забавни паркови

Оваа забавен парк, популарен меѓу туристите во крајбрежното одморалиште Блекпул, има атракции како што се Никелодеон Ленд, како и масивни ролери, како што се The Big One и ICON, првиот ролеркостер со двојно лансирање во Велика Британија, кој ги вози јавачите на височина од 88.5 метри.

4. Тематски парк Фламбардс, Корнвол

Ова е еден од забавните паркови во близина на мене.

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

на Фламбарди е во Хелстон, Корнвол, тематски парк погоден за деца. Исто така, традиционалните возења на Фернди во Фунленд, како чаши за чај, вселенски шатлови и Пирати, ќе ги сакаат семејствата со мали.

Фановите на диносаурусите, исто така, можат да ги истражуваат диносаурусите „Јура патување“, да откријат фосили во Дино Копа или да ги набудуваат новите пристигнувања на Дино-Нурсеј. Западниот воз: повеќе ново за 2021 година - скокнете на бродот!

5. Големите овци - Девон

Ова е еден од забавните паркови во близина на мене.

Големи овци е прекрасен ден во Девон за деца без оглед на временските услови! За постарите деца, има возење ролери плус 12 претстави и прекрасни игралишта на отворено, со огромни апчиња за скокање, возење со вртежи и области за скупи.

Малите деца, исто така, ќе ги обожуваат Piggy Pull-along, Tractor Safari, трактори за себе, пикапи и педали!

6. Леголанд Виндзор одморалиште, Беркшир

Ова е еден од забавните паркови во близина на мене.

на Леголенд е лежерен семеен ден за млади на возраст под 12 години со многу активности за целото семејство.

Преправајте се дека сте џин додека шетате низ земјите на Мини, преживејте ги вашите омилени приказни во Брекот на бајките, или дрскајте ги на ролеркостерите и атракциите со тема змеј.

За нешто екстра посебно, резервирајте ноќевање во хотелот Legoland Resort или Castle Hotel, кој нуди разновидни погодности како забава во живо, тематско сместување и предности како што е рано прием во парк.

Постои посебен Центар за грижа за бебиња за мајки и татковци со новороденчиња, каде што можат да дојат, да се хранат со шише или да менуваат пелени.

Прочитајте исто така:

7. Дигерленд

Ова е еден од забавните паркови во близина на мене.

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

на Дигерленд е најнапредното искуство со авантуристички парк во кое децата и возрасните добиваат можност да возат, ракуваат и возат РЕАЛНИ копачи, дампери и друга механизација. За одличен ден што троши земја, посетете го Дигерленд ако го ископате!

8. Воден парк со песок

Ова е еден од забавните паркови во близина на мене.

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

на Водна парк-песочна замок е идеален затворен игротека за деца што сакаат вода, витална компонента на семејните активности на Блекпул.

Исто така, Sandcastle обезбедува забава, возбуда за секој член на семејството, преполна со бранови базени и слајдови, интерактивна игра со вода, а за постарите гости, блузери со возбуда со бели зглобови.

9. Забавни паркови во близина на мене: Лемур слетувања

Ова е еден од забавните паркови во близина на мене.

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

Лемур слетувања се наоѓа во центарот на комплексот за забава северно од Пул и Борнмаут и им дава на децата неверојатен ден на мека игра во затворен простор.

Има уникатен курс за ниски јажиња за деца и LED wallид што им овозможува на бестрашните планинари да слушаат приказни и да решаваат загатки, купишта слајдови, тунели и терени за топки и тивка зона за боење.

10. Folly Farm – Pembrokeshire, Велс

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

на Фолма за глупости е авантуристички парк и зоолошка градина во регионот Пемброкешир - и тоа е прекрасен ден за деца со 50 проценти од знаменитостите и активностите отворени дури и кога врне!

Многу атракции вклучуваат Гроздобер Funfair, фарма, зоолошка градина или прекрасни внатрешни и надворешни простории за игра за деца во Фолм Фарм.

11. Тематски паркови на Гуливер

забава

Тематски паркови на Гуливер се специјално дизајнирани за семејства, што значи дека тие ја прилагодуваат секоја турнеја и атракција за помали деца.

Всушност, придружните деца не се дозволени во паркот за групи возрасни или осамени возрасни лица. Светски Ворингтон на Гуливер, Кралство Гуливер Бат Матлок или Милтон Кејнс Гуливер Кантри

Има ролеркостери, возења со вода, области со попрскување, дрвени трупци - с everything што можат да уживаат поголемите деца во другите тематски паркови, токму младите се тие што уживаат овој пат.

Премногу млади за денешните возења? Внатрешниот и надворешниот простор се многубројни и може да се ужива.

12. Авантуристички парк Млечен Пат

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

Авантуристичкиот парк Млечен Пат е омилен кај младите семејства во околината на Каловели, Северен Девон.

Понатаму, паркот нуди и настапи во живо, мека игротека за деца под пет години, како и ailелезницата Млечен Пат, како и тури и атракции како што се Космичкиот тајфун, зоната на клонови и Временска војна.

13. Сандаун Авантуренд

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

на Сонцето Авантуристичка земја е тематски парк наменет за деца на возраст под десет години, со комбинација на активности во затворен простор, возење со тематски паркови и тематски игралишта на отворено.

Дозволете им на вашите деца да дивеат по масивен отворен песок, да ја посетат првата продавница за миленичиња во светот или да се издигнат низ небото на грбот на некои Гиди Пиги.

14. Томас Ленд во Дрејтон Манор

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

на Томас Ленд во драјтон Манор има повеќе од 25 возења и активности за уживање на fansубителите на островот Содор. Посетете го автобусот Берти, одете на хеликоптерската турнеја на Харолд или искусете го Cranky's, Tower Drop.

Малите деца кои бараат возбуда ќе уживаат возејќи се со „Проблематични камиони“ на нивниот прв ролеркостер. Во Школата за возење Теренс, тие исто така можат да одат на Рокинг Булстрод или да научат да работат трактори.

15. Crealy Adventure Park & ​​Resort

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

Не недостасуваат активности за целото семејство во Crealy Adventure Park & ​​Resort полн со возбудливи возења, мноштво внатрешни зони за играње, концерти во живо и Царство Бади мечка.

16. Плажа на Блекпул Задоволство

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

Од легендарниот Голем до иконата што наскоро ќе се отвори, Плажа на Блекпул со задоволство има навистина возбудливи ролеркостери.

За малите деца и мали деца, сепак, Никелодеон Ленд е место за одење. Запознајте ги Чејс и Маршал од PAW Patrol, Spongebob Square Pants и Patrick, или Dora the Explorer додека истражуваат нови земји.

На децата под две годишна возраст ќе им биде даден бесплатен Pleasure Beach Pass за пристап до паркот, кој вклучува атракции како што се кинескиот сложувалник, Pleasure Beach Express и градината за учење на Бредли и Бела.

17. Сандаун Авантуренд

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

Авантуристичката земја Сандаун во Ретфорд е одлично место за забавен семеен ден. Исто така, паркот за активност на лути птици, железничката карпа Роки и разновидни други возења се наменети особено за деца на возраст под 10 години.

18. Chessington World of Adventures

Забавни паркови

At Чесингтон Светот на авантурите, има 18 возења за деца, вклучувајќи ја и новата авантура Груфало река возење, каде што можете да го придружувате Маус на возбудливо патување со речен брод низ длабокото темно дрво.

Исто така, има настани во живо, како и добро познатата зоолошка градина Чесингтон и Центарот за морски живот.

19. Играјте Факторе, Манчестер

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

на Играј факторе е најголемата затворена област за играње во Обединетото Кралство и е сместена во зачудувачкиот Beyond Center (веднаш над патот од Центарот Трафорд).

Игра Факторе има с everything под еден покрив, вклучително и поштенска линија, фудбалски терен во затворен простор, мека област за игра на повеќе нивоа и уникатна интерактивна зона за мали деца.

Тркајте се против вашето семејство на овој краток, но возбудлив курс на патеката за картинг во затворен простор. На истиот картинг, децата и возрасните можат дури и да се тркаат заедно!

20. Воден парк Калипсо Кове

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

Овој внатрешен воден парк со пиратска тема најверојатно ќе го привлече дури и најпоколебливиот сопственик да се врати за повеќе.

Calypso Cove е идеален за сите видови пливачи, со комбинација на базени и слајдови (вклучително и интерактивна зона за прскање за мали деца), а ресторанот покрај базенот помага да се хранат и засолнат сите што не сакаат да се навлажни.

Машината за бранови во главната зона Калипсо Кове е нешто што мора да се види за целото семејство.

21. Карбриџ, Шкотска

на Значаен парк за авантуристички шуми, кој се наоѓа во срцето на националниот парк Каирнгормс, привлекува семејства кои бараат дневен престој исполнет со акции.

Исто така, има толку многу за уживање и за децата и за возрасните, од дива вода со вода до искуство со падобран и патека Тарзан.

22. Фламинго Ланд, Малтон

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

на Фламинго земја можеби нема да се појават на листата на врвни тематски паркови во Обединетото Кралство, но немојте да ве залажува името - паркот има многу повеќе да понуди отколку само птиците.

Меѓу многуте диви суштества има лавови, тигри и бабачковци, но бројот на возења е неверојатен. Со фокус на семејни возења, има и екстремни искуства за најсмелите, како што е Velocity, што ви овозможува да се тркате со супер велосипеди.

Ако барате нешто малку седативно, тука е авантурата Питер зајак, каде што можете дури и да налетате на Петар и Лили!

Поврзано читање:

23. Забавни паркови во близина на мене: М & Д

М & Д, Омилениот тематски парк на Шкотска, ќе недостасува од рангирањето на најголемите тематски паркови во Обединетото Кралство.

Оваа атракција, сместена во прекрасниот селски парк Стратклајд, е прекрасна без разлика на времето - ако надвор не е толку убаво, искористете ја одличната мека игра и првата затворена тропска тропска шума во Шкотска.

24. Пристаниште Брајтон Палас

Комбинирајте патување до плажа со застанување Пјер на палатата Брајтон, која нуди разновидни активности за семејството, како што се аркадни игри и конвенционални возења на саемот.

Брајтон е фантастична дестинација за посета цела година, па зошто да не пробате некои други активности?

25. ВотерВорлд Стоук, Стафордшир

Воден свет на Стоук е фантастичен тропски парк во Мидлендс! Тоа е совршен начин да гарантирате дека вашиот семеен ден ќе поздрави, со 30 возења и игри, внатрешни и надворешни зони и 1 милион литри вода (сериозно!).

Од хипер-вртечкиот вселенски сад до Црна дупка, кој ве носи надолу во темнина, бестрашните членови на семејството може да уживаат во возбудувања со бели зглобови на различни слајдови.

Да не зборуваме за The Nucleus, првиот воден ролеркостер на Waterworld со 375 метри потешкотии - дали сте доволно храбри?

Направете бејлин за внатрешните или надворешните базени со балони, или за Мрзлива река возење, која е достапна сезонски, ако барате совршено место за одмор и релаксација.

Тоа е фантастична семејна забава без оглед на времето, вклучувајќи брзаци, базени со бранови и курс за напад на вода!

Нема подобра локација за да ги изложите вашите деца на задоволство од возењата со вода отколку овде! Вашите смели едноставно чешаат да ве пуштат.

26. Корален гребен, Бракнел

паркови во моја близина

на Вода на светот на коралниот гребен Бракенл се враќа и е подобро од кога и да било по масивно преуредување, не може да се пофали со еден, не со два, туку со пет лизгалки на вода. Дали мислите дека вашиот бенд солени морски кучиња го има она што е потребно за да го преземе The Canon?

Подгответе се да се испуштите со пад од 67 метри со екстремно голема брзина! Семејствата со деца помлади од пет години може да веслаат покрај пиратскиот брод, да паткаат под водените топови и да се одморат во базените на малите корали за деца, од друга страна.

Создадени се со многу простор за играње на вашите малечки. Возења што можат да се прилагодат. Со разновидни звучни презентации и светлосни ефекти, „Бура брка“ ја повторува возбудата на отвореното море и му овозможува на секој нов бродски колега да избере свое патување.

27. Воден парк Sandcastle, Ланкашир

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

Каде повеќе би откриле змејови, траги од Ацтеките и планински венец на реки? Исто така, постои еден од најголемите затворени водени паркови во Британија, со над 18 возења и атракции.

Sandcastle се одликува со Воден парк. Скалирајте го храмот на Ацтечките водопади за да ве доведе до темнина и/или да трчате до дното на два слајдови од змејови, каде што застрашувачкиот пад ќе ги растовари лушпестите суштества на победникот!

Целиот парк е достапен со инвалидска количка и за прв пат може да ги однесете капачите во мирни треперливи плитки.

28. ЛК Свонси, Гламорган и Кардиф

Висат десет на The ЛК Свонси, каде што слајдовите, џакузи и зона за игра на четири ката се надминати само со нивниот мазен симулатор за сурфање.

Откако ќе облечат заштитна кацига, децата можат да го седнат својот верен коњ, наречен даска за сурфање, и да се обидат да јаваат пенлив грб на бран.

Во зависност од нивото на нивната вештина, тие можат да се возат на стомаците или да стојат исправено и да сурфаат како вистински скитник на плажа; тоа е потешко отколку што изгледа, но е многу забавно.

Потоа, тука е мрзливиот слајд на реката, машина за бранови и воден лавиринт исполнет со мостови и топчиња за најмалите.

Тој симулатор на даска за сурфање мора да биде најдобар за него. По прочистувањето на многуте затворени водени паркови во Обединетото Кралство - од кои имаше многу.

29. Дини поздравниот свет, Мерсисајд

забава

Дини прскаат светот на брегот Мерсисајд ве превезува во тропските предели. Постојат четири издувни гасови со различни нивоа на опасност, како што е Speed ​​Freak Flume Ride.

Тоа е навистина брза бројка, како што подразбира името, што го затвора возачот низ свиоците додека се стреми да го собори рекордот. Семејното забавно возење со чад е поблага, со шоу за осветлување и замаглена цевка за возење.

Малите кучиња може да земат часови по пливање или да дадат бакшиш во базенот за деца - само не заборавајте да ги зголемите петте Mелки, кои честопати се забележуваат како се натопи.

Идеално е за нивните сесии „Тивка ноќ“. Тимот Aiming High ги создаде за деца и млади луѓе со пречки во развојот.

30. Воден парк Blue Lagoon, Pembrokeshire

Патување до Воден парк Blue Lagoon во Велс ќе ве пренесе до велшкото село. Заедно со испарувањата, поставката нуди разновидни високо реални елементи, како што е познатиот базен со бранови со шест различни бранови модели и врели гејзери под водата.

Тие дури и создадоа затворена плажа која не личи на с anything што ќе најдете во Обединетото Кралство, без нечистотија во секој ќош и агол.

Резултат! Разгледајте ги седумте мориња со возење на отворено по Фолс, кое застанува надвор од структурата за краток период пред да влезете и да ве исфрли во базенот!

Најдобро за неговите еколошки квалитети. Водата се загрева целосно со гориво за биомаса, и се вели дека е единствениот воден парк во Обединетото кралство.

31. Лејгонска слободна лагуна, Голем Лондон

забавни паркови

на Лајтон за слободно време ЛејтонНа Ако сметате дека е време да го почестите вашето семејство со незаборавен ден, ништо не е повозбудливо од обиколката на еден од најголемите тематски паркови во Британија!

Денот во тематскиот парк е возбудлив за секого, од големи возбудувања до мали брегови.

Покрај тоа, нашите селекции за најдобрите тематски паркови во Велика Британија обезбедуваат повеќе од само брегови - забава со вода, егзотични животни и возења со воз се само почеток.

32. Земја на живите диносауруси, Вустершир

Сафари паркот Вест Мидленд ќе ве пренесе назад во времето на Земја на живите диносаурусиНа Toе сретнете разновидни аниматронски диносауруси и не пропуштајте ја можноста да копате по сопствени фосили на Дино Диг.

33. Националниот центар ShowCaves за Велс

Забавни паркови во близина на мене | 35 најдобри тематски паркови за деца во Обединетото Кралство

Националниот центар ShowCaves за Велс, со над 220 спектакуларни модели во природна големина, мора да биде на вашата маршрута за бурен ден. Дали ќе имате храброст да го преземете страшниот Т-Рекс?

34. Плекс за одмор во долината Лаган, Северна Ирска

Забавни паркови во близина на мене

Без разлика дали сакате возбудувања со висок октан или претпочитате да се смирите, Долина Лаган Слободно време Плекс има по нешто за секого.

Од лизгање на адреналин со голема брзина на вода до релаксирачка мрзлива река и прекрасни водопади за капење, овој неверојатен воден парк во затворен простор има с all. Исто така постои и посветен детски дел со многу активности. Каков наод!

35. Торп Парк, Черти, Сари

на парк се смета за „главен град на нацијата“ и не е за оние со слабо срце. Исто така, „несветото тројство“ на возења вклучува Стелтс, еден од најбрзите европски возења со тркала со брзина од 0 до 80 километри на час за помалку од две секунди; Колос, првиот ролеркостер во светот со 10 јамки; и 4.5 Г-сила на Немезис пеколот.

Дали си сеуште жив? За оние од 12 и погоре, има Saw – The Ride, застрашувачки вертикален пад и Saw Alive, лавиринт од хорор во живо базиран на ужасните удари.

Поврзано читање:

Тематски паркови и игралишта за помали деца има многу во Англија, со с everything, од јами за топки и базени со бранови до песочни дупки и весели тури. Еве една рака што мислиме дека ќе им се допадне на вашите деца! Најголемиот тематски парк во Обединетото Кралство.

Има многу возбудувања за големите деца, вклучувајќи го и стрмниот вертикален пад на Обливион и возбудата од ветрот на Ер, како и омилените пред тинејџерски денови, како што е реката Конго Рапидс. Малите, пак, имаат своја земја на облак кукавица. Други атракции вклучуваат Центар за морски живот и добар воден парк.

Ви се допадна нашата листа на најдобри забавни паркови во близина на мене, но вашите деца се премногу мали за некои возења? Посетете една од врвни тематски паркови за деца овде

Додадете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *